Milano është një qytet magjik në çdo kohë të ditës, por përvoja e jetës së natës në Milano është e kërkuar nga shumë njerëz. Vendi shpalos magjinë e tij sapo perëndon dielli, me një mori dritash vezulluese që shkëlqejnë nga ndërtesat e larta.

Jeta e natës në Milano nuk duhet humbur dhe për këtë ofertën më të mirë për 3 ditë në Milano do ta gjeni vetëm në Max Travel.

Jeta e nates në këtë qytet magjik ofron një eksperiencë të pasur në bukuri dhe kulturë, duke e bërë atë një destinacion të paharruar për ata që dëshirojnë të shijojnë një këndvështrim të veçantë të jetës italiane.

Max Travel ka përgaditur një listë me gjërat kryesore për të bërë në Milano gjatë natës…🥰

 

Lagjet e frekuentuara 

Çdo lagje ka atmosferën e vet, kështu që pse të mos na bashkoheni për një turne në rrethe të ndryshme për të parë Jetën e Natës së Milanos. Milano lavdëron çdo lloj argëtimi gjatë natës me qindra bare, restorante dhe disko që kanë pushtuar të gjitha keto zona kryesore:

 • Navigli 
 • Brera
 • Colonne di San Lorenzo.

 

Navigli – për atmosferë të ngrohtë

Zona e Navigli është një destinacion i preferuar për ata që dëshirojnë të shijojnë jetën e natës. Këtu mund të gjeni një gamë të gjerë të bareve, lokaleve, dhe klubrave të cilat ofrojnë muzikë të gjallë dhe një atmosferë të jashtëzakonshme.

Në zonën e Navigli në Milano, ka një shumëllojshmëri vendeve të shkëlqyera për të kaluar një natë të mrekullueshme. Disa prej tyre përfshijnë:

 • Rita & Cocktails: Një lokal i njohur për koktejlet e shkëlqyera dhe ambientin e këndshëm. Është një vend i preferuar për ata që dëshirojnë të shijojnë një darkë të relaksuar me një koktej në dorë.

 • Jazz Cafè: Një ambient i mrekullueshëm për të shijuar muzikën live dhe për të thithur atmosferën e natës në Milano. Jazz Cafè është një vend i preferuar për ata që janë të interesuar për muzikën dhe për të kaluar një darkë të mrekullueshme.

 • La Gelateria della Musica: Një gelateri e njohur për shijen e lëngshme dhe inovative të akustikës së tyre. Përveçse të shijoni një gelato të shkëlqyer, këtu mund të dëgjoni edhe përpara koncerte live ose performanca akustike.

 • Birrificio Italiano: Për të dashuruesit e birrës, kjo birrari e specializuar është një destinacion i dëshiruar në Navigli. Ata ofrojnë një gamë të gjerë të birrave të tyre të pjekura me kujdes dhe shijen e tyre karakteristike.

 • Osteria del Treno: Një restorant tradicional italian me një atmosferë të ngrohtë dhe mikpritëse. Kjo është një zgjedhje e shkëlqyeshme për të shijuar kuzhinën autentike italiane dhe për të kaluar një darkë të qetë me miq.

 

Merrni një lundrim nate 

Përjetoni ambientin romantik të Milanos duke bërë një lundrim me varkë përgjatë kanaleve Navigli. Reflektimet e dritave të qytetit mbi ujë krijojnë një atmosferë magjike. Kanalet Navigli, të ndërtuara që nga shekulli i 12-të, janë një pasqyrë e bukurisë dhe historisë së qytetit. Këtu ka disa opsione për të zgjedhur, përfshirë turin e veturave të vogla, lundrimin me anije më të mëdha ose madje dhe mundësinë e një darkëje romantike në një anije të vogël.

 

Shëtitja nëpër rrugët historike të qytetit

Kjo shetitje në orët e vona të natës është një eksperiencë e mahnitshme. Sheshet dhe rrugët e njohura si Piazza del Duomo janë të ndriçuara dhe tërheqin shumë vizitorë. Për ata që preferojnë atmosferën e qetë, ka edhe kafene dhe lokale të vogla që ofrojnë një ambient më intym dhe të relaksuar.

 

Klubet e natës

Skena e jetës së natës në Milano ofron përvoja të zgjedhura të klubeve me klubet e saj më të vlerësuara. Milano është i njohur për skenën e tij të gjallë të jetës së natës dhe ka shumë klube për të zgjedhur.

Këtu janë disa opsione të njohura:

 • Just Cavalli
 • Hollywood
 • Armani Privé
 • Old Fashioned
 • Byblos Milano

 

Rooftop Bars

Qyteti ka shumë bare në çati që ofrojnë pamje rrethuese të qytetit dhe shumica e tyre funksionojnë gjatë gjithë vitit, kështu që ju mund të shijoni pamjen edhe me një raki ngrohëse në thellësi të dimrit.

Këtu është një listë e çative më të mira në Milano:

 • Ceresio 7
 • Terrazza 1
 • Radio Rooftop Bar
 • Terrazza Triennale
 • Mandarin Oriental Milan Rooftop Terrace

 

 

Rezervo tani


Viber

Whatsapp

Facebook Messenger