Dubai duke qenë një qytet kaq i bukur me shumë atraksione të njohura, nuk tërhiqet as edhe kur bëhet fjalë për jetën e natës dhe gjërat që ofron gjatë asaj kohe për kënaqësin tuaj.

Ofertën më të mirë për të shijuar 5 Ditë në Dubai do ta gjeni patjetër në Max Travel.

Është koha për t’u veshur elegante, për të mbledhur miqtë tuaj dhe për të shijuar destinacionet elektrike të klubeve në Dubai. Max Travel ju sjell përmbledhjen e klubeve më të mira të natës në Dubai.

 

Klubet e natës

Dubai është shtëpia e disa prej klubeve të natës më të famshme në botë. Nëse jeni adhurues i vallëzimit gjatë gjithë natës në një klub nate me dritat e disko, këto klube ofrojnë gjithçka nga muzika live dhe DJ deri tek kërcimtarët dhe zonat VIP që tërheqin vizitorë nga e gjithë bota.

Disa nga klubet e natës të njohura në Dubai për një natë të paharrueshme:

 • White Dubai
 • Cavalli Club
 • Base Dubai
 • Billionaire Mansion
 • Armani/Prive

Është e rëndësishme të theksohet se shumë klube nate në Dubai kanë kode të rrepta veshjeje dhe politika të hyrjes, kështu që është më mirë të kontrolloni paraprakisht.

 

Rooftop bars

Dubai ka disa bare që ofrojnë pamje mahnitëse të horizontit të qytetit. Këto bare janë një vend i mrekullueshëm për të shijuar një pije dhe për t’u çlodhur pas një dite të gjatë.

Disa nga baret me te njohura në Dubai përfshijnë:

 • The Rooftop Lounge
 • Mercury Lounge
 • Pure Sky Lounge
 • Iris Dubai
 • Level 43 Sky Lounge

Të gjitha baret ofrojnë për ju zona të rehatshme ndenjëse, muzikë live dhe një meny me kuzhinë dhe kokteje ndërkombëtare.

 

Klubet afër plazheve

Me motin e tij me diell dhe plazhet e bukura, Dubai është gjithashtu edhe shtëpia e disa klubeve plazhi që ofrojnë një përvojë unike të jetës së natës. Këto klube zakonisht ofrojnë një përzierje të muzikës, pijeve dhe aktiviteteve të plazhit.

Disa nga klubet e njohura të plazhit në Dubai përfshijnë:

 • Nikki Beach Dubai
 • Zero Gravity
 • Cove Beach
 • Barasti Beach
 • Azure Beach

Shijoni bregdetet e njohura të Dubait edhe gjatë orëve të vona të natës me baret që ofrojnë një natë të paharrueshme.

 

Shisha longue

Shisha është një kalim kohe popullore në Dubai. Ka disa bare me shisha në qytet që ofrojnë një atmosferë relaksuese dhe një shumëllojshmëri shishash me shije.

Disa nga shishat e njohura në Dubai përfshijnë:

 • Mazaj Lounge
 • Al Sarab Rooftop Lounge
 • Zouk Tea Bar & Grill
 • QDs

 

Darkë në anije

Për një natë më të sofistikuar, mund të bëni një lundrim darke përgjatë përroit të Dubait ose Marinës së Dubait. Këto kroçera ofrojnë një përvojë luksoze ngrënieje me pamje mahnitëse të qytetit.

Disa nga lundrimet e njohura të darkës në Dubai përfshijnë:

 • Bateaux Dubai
 • Dhow Cruise Dubai
 • Xclusive Yachts.
 • Rrustar Floating
 • Lotus

Pavarësisht nëse zgjidhni të lundroni përgjatë përroit të Dubait ose Marinës së Dubait, mund të prisni pamje mahnitëse të ndërtesave dhe monumenteve ikonike të qytetit.  Kjo krijon një ambient relaksues dhe të sofistikuar, perfekt për një mbrëmje romantike apo një rast të veçantë.

 

Rezervo tani


Viber

Whatsapp

Facebook Messenger

Looks like you have blocked notifications!