Jeta e gjallë e natës e Alanyas plotësohet nga një bulevard afër portit që i kushtohet bareve dhe klubeve, i quajtur me vend Bar Street. Është vendi ku shkojnë shumica e turistëve dhe vendasve nëse kërkojnë një vend për të kërcyer dhe pirë gjatë natës. Shumica e ambienteve të jetës së natës në Bar Street mbyllen në orën 3 të mëngjesit, por nëse është shumë herët, do të gjeni disa vende në periferi të Alanya që hapen deri në orën 5 të mëngjesit.

Max Travel ka ofertat me te mira qe ju te kaloni pushimet tuaja ne Rivieren Turke.Nga superklubet që shtrihen në disa kate, në një klub me temë kubane, në një kafene dhe bar të gjallë, jeta e natës në Alanya ofron diçka të ndryshme për pothuajse të gjithë. Nëse nuk jeni adhurues i klubeve të natës, mund të shkoni edhe në një lundrim në perëndim të diellit dhe të shikoni natën të marrë jetë ndërsa dielli perëndon. Këtu janë disa mënyra të shkëlqyera për të kaluar një natë të paharrueshme në Alanya.

 

1. Robin Hood

Robin Hood është një klub nate i madh në zemër të Bar Street në Alanya. Klubi shtrihet në 3 kate me tema të ndryshme, ku secili luan një zhanër të ndryshëm muzike, duke përfshirë hip-hop dhe muzikë turke. Kati i tij i parë, i caktuar si një klub latino, gumëzhin nga pjesëmarrësit në festë që kërcejnë me hitet e Iglesias, Shakira dhe Ricky Martin.Për pak ajër të pastër, shkoni në çati, ku mund të kërceni gjithë natën nën yje, të pini disa pije dhe të shijoni një pamje spektakolare të portit dhe Kalasë së Alanyas. Është një ide e mirë të vizitoni Robin Hood me një shok mashkull nëse jeni zonjë.

Adressa: Çarşı, 07400 Alanya, Antalya, Turqi

 

2. Club Summer Garden

Club Summer Garden është i shkëlqyeshëm për ata që kërkojnë një klub për të festuar deri në mëngjes herët në Alanya. Ky klub në ajër të hapur është rreth 10 km larg nga qendra e Alanya. Ai funksionon si restorant gjatë ditës, duke shërbyer burger, pica dhe makarona. Pas perëndimit të diellit, ai shndërrohet në një disko ku mund të kërceni me hitet angleze, turke dhe ruse.

Çuditërisht, Club Summer Garden lejon fëmijët të hyjnë në mënyrë që ju të mund t’i sillni edhe të vegjlit tuaj këtu. Pasi të keni hyrë brenda klubit, do të shihni një rezervuar të madh që strehon një peshkaqen një nga faktorët e tij të ri. E ndriçuar me neon dhe e zbukuruar me palma, Club Summer Garden nxjerr një atmosferë tropikale që plotëson pushimet tuaja verore në këtë bregdet turk.

Adressa: Konaklı, Blv. Gazi Mustafa Kemal. No:24, 07560 Alanya, Antalya, Turqi

 

3. Havana Club

Havana Club është një klub me temë Kubane në Bar Street që është i popullarizuar me turistët evropianë që kërkojnë një përvojë të ndryshme klubi në Alanya. Klubi organizon netë latine pothuajse çdo mbrëmje, me shfaqje nga kërcimtarë nga Brazili dhe Kuba.

Me sallonet dhe tarracat VIP brenda ambienteve, mund të rezervoni një tavolinë për të shijuar rehat disa pije të forta kubane. Për pjesën tjetër të natës, ju mund të kërceni me hitet më të fundit të popit në 2 kate me pamje nga kalaja dhe qyteti. Shkoni në Havana Club nga mesnata e tutje, kur njerëzit fillojnë të transmetojnë muzikë dhe të marrin pjesë në muzikë.

Adressa: Çarşı, Müftüler Sk, 07400 Alanya, Antalya, Turkey

 

4. Las Vegas Cafe & Bar

Las Vegas Cafe & Bar është i njohur për stafin miqësor të barit, pijet e forta dhe shërbimin e sjellshëm. Duke qenë se ky vend është edhe kafene, për darkë mund të shijoni kuzhinën turke dhe atë perëndimore. Në çdo natë të caktuar, do të shihni banakierë që kryejnë truke të pastra me gota dhe shishe, ose staf duke kërcyer në bartop për të argëtuar klientët.

Gjatë javës, vendi i zhurmshëm organizon festa tematike dhe shfaqje vallëzimi për të shijuar netët. Ju mund të gjeni Las Vegas Cafe & Bar në Bar Street pranë portit. Është një vend i shkëlqyeshëm për të filluar ose për të përfunduar natën tuaj nëse planifikoni të shkoni në klub në Alanya.

Adressa: Çarşı, İzzet Azakoğlu Cd. No:22, 07400 Alanya, Antalya, Turqi

 

5.Udhëtim në perëndim të diellit në Alanya

Për një natë romantike në Alanya, rezervoni vetes një lundrim në perëndim të diellit dhe lundroni në fundbregut ndërsa dielli nën horizont. Varka do të kalojë pranë monumenteve kryesore si Kalaja e Alanya, Kulla e Kuqe dhe Kantieri Antik ndërsa dielli fundoset në Mesdhe. Në këtë lundrim 4-orësh, ju mund të shijoni një të errët barbekju dhe pije të pakufizuara freskuese në bord ose të hidheni nga kuverta për të notuar në gji në muzg.

Përpara se të ktheheni në port, festoni me shokët tuaj të anijes në një festë disko dhe bëni një ose dy miq të rinj. Marrja dhe zbritja e hotelit përfshihen në tarifë, e cila ndryshon në të operatorit turistik.

Pushime ne Antalya me cmime shume te volitshme, kontaktoni tani ne Max Travel dhe perfitoni nga ofertat.

Looks like you have blocked notifications!