Dubai, qyteti i arit dhe rrokaqiejve, është një destinacion popullor turistik i njohur për blerjet e tij luksoze, jetën e gjallë të natës dhe monumentet ikonike. Dubai është një destinacion që shumica e njerëzve e kanë ëndërruar ta vizitojnë. Ky qytet i mrekullive ju mahnit me pasurinë e tij kulturore dhe atraksionet e mahnitshme, duke sjellë në një përzierje të unikës së traditës dhe modernizmit. Nëse deri më tani e keni pasur të vështirë të realizoni këtë ëndërr për shkak të çmimeve, Max Travel ka një super ofertë për Dubai që përshtatet për çdo xhep dhe është planifikuar me kujdes.

Me super oferten e Max Travel, është koha që të vizitoni Dubain tani!

Pavarësisht se me kë jeni duke e vizituar, ka shumë për të parë dhe bërë në këtë qytet magjepsës. Këtu janë 10 gjërat që çdo turist duhet të bëjë gjatë qëndrimit në Dubai:

Vizitoni Burj Khalifa

Burj Khalifa është ndërtesa më e lartë në botë dhe ofron pamje spektakolare të qytetit nga kuverta e tij e vëzhgimit në katin e 124-të. Mos harroni të merrni një tjetër atraksion në katin e 148 të quajtur “Falcon Eye View” që ju lejon të bëni një fluturim virtual mbi Emiratet duke u ngjitur mbi atraksionet kryesore si një zog. Shumë gjëra të tjera tërheqëse ju presin në rrokaqiellin Dubait duke përfshirë ushqimin e shijshëm që mund të gjeni aty.

Eksploroni Dubai Mall

Dubai Mall është një nga qendrat tregtare më të mëdha në botë dhe ofron një gamë të gjerë dyqanesh, restorantesh dhe opsionesh argëtimi. Një përvojë e blerjeve në Dubai që nuk duhet humbur. Do të ishte një ide e mirë për të shijuar një darkë pranë shatërvanit Dubai Mall, i cili është një vend i mrekullueshëm turistik në Dubai. Shatërvani bën çdo orë një shfaqje drite dhe muzikore.

 

Shkoni në një safari në shkretëtirë

Përjetoni emocionet e një udhëtimi me Jeep Safari në shkretetirë, duke përshkuar terrenin e vështirë dhe duke ndier adrenalinën të rritet në trupin tuaj, shikoni perëndimin magjepsës të diellit perderisa qendroni mbi zallin e shkretetires, pastaj vazhdoni në një kamp tradicional beduinësh në këtë turne të pabesueshëm dhe të paharrueshëm.

Përpara se të bëni foto me diellin që perëndon në sfond, ndjeni zallin e imët që rrëshqet mes gishtërinjve tuaj ndërsa bëni rrugën për në kampin e Shkretëtirës. Këtu do t’ju mirëpresin me çaj arab dhe kafe me shije me hurma dhe pije joalkoolike për të shuar etjen tuaj.

Ndjeni kulturën duke u veshur me veshje tradicionale dhe bëni selfie ndërsa artisti i këna-s ju pikturon dorën. Kjo do të pasohet nga shfaqja Tanoura (valle tradicionale popullore), Shfaqja e zjarrit dhe Belly Dancer do të performojnë në ritmin e Muzikës Arabe.

Shijoni vaktin tuaj me ushqime shumë të shijshme duke përjetuar mikpritjen arabe në këtë turne në Desert Safari, një herë në jetë, në Dubai.

 

Vizitoni shatërvanin e Dubait

Shatërvani i Dubait është një shatërvan mahnitës me një sistem shatërvanësh dhe dritash të krijuara për të punuar së bashku për të krijuar një shfaqje spektakolare të shoqëruar me muzikë. Shatërvani ndodhet afër Burj Khalifa.

Sistemi i ndriçimit në shatërvan është mjaft i avancuar, me 50 projektorë me ngjyra dhe 6600 drita. Uji nga shatërvani lëshon deri në 500 këmbë në ajër. Ajo shoqërohet me një gamë të gjerë muzike nga klasikja në arabishten bashkëkohore. Do ta gjeni në qendër të qytetit, rrëzë kullës Burj Khalifa.

 

Vizitoni Muzeun e Dubait

Muzeu i Dubait ndodhet në Kalanë Al Fahidi, është ndërtesa më e vjetër në Dubai dhe ofron një paraqitje të shkurtër të historisë dhe kulturës së pasur të qytetit. Muzeu i së Ardhmes është ndryshe nga çdo gjë që keni parë më parë! Vizitorët luajnë një rol aktiv në formësimin e së ardhmes kolektive. Muzeu ofron një mjedis të lulëzuar ku ekspertët bashkohen për të gjetur zgjidhje për problemet më të mëdha. Për më tepër, ai lejon ndryshime të përsëritura në ekspozitat dhe atraksionet e veta.

 

Vizitoni Palm Jumeirah

Palm Jumeirah është një ishull artificial në formën e një palme, dhe është një atraksion që duhet parë. Ishulli ofron shumë vendpushime luksoze, plazhe dhe restorante për të eksploruar. Atlantis, The Palm një hotel legjendar në Dubai i vendosur në arkipelagun artificial në formë palme të quajtur Palm Jumeirah. Vetë hoteli është vërtet i bukur brenda dhe jashtë, por ajo që është me të vërtetë e veçantë për këtë vend është akuariumi i brendshëm. Quhet Akuariumi Lost Chambers dhe nëse doni të vizitoni të gjithë vendin duhet të blini një biletë. Padyshim një nga vendet më fotogjenike në Dubai.

 

Bëni një udhëtim në Abu Dhabi

Bëni një udhëtim ditor në kryeqytetin e Emirateve të Bashkuara Arabe, Abu Dhabi dhe vizitoni Xhaminë e Madhe Sheikh Zayed, xhamia më e madhe në vend dhe një nga më të bukurat në botë.

Me një vijë bregdetare të rrethuar nga plazhet, Abu Dhabi është një nga vendet më të mira për t’u vizituar në Emiratet e Bashkuara Arabe për të kombinuar diellin dhe rërën me një pushim në qytet. Xhamia e Madhe Sheikh Zayed dhe Louvre Abu Dhabi janë atraksionet kryesore turistike, megjithatë, me udhëtime me kajak në mes të Mangrove Lindore dhe peisazheve të dunave të shkretëtirës së Liwa Oasis brenda një dite udhëtimi, ka shumë aventura dhe gjëra për të bërë në qytet.

 

Dubai Creek Harbour

Dubai Creek Harbor është një lagje mjaft e re në Dubai. Shanset janë që do të hasni ende shumë kantiere të reja ndërtimi, por një pjesë e madhe e zonës tashmë është përfunduar dhe mund të vizitohet lirisht. Dubai Creek Harbor do të jetë shtëpia e Dubai Creek Tower, e cila është planifikuar të jetë ndërtesa më e lartë në botë.

 

Vizitoni Ski Dubai

Ski Dubai është një vendpushim shtëpie skish i vendosur në Mall of the Emirates, është një vend i përsosur për t’i shpëtuar vapës dhe për të shijuar disa aktivitete dimërore si ski, snowboarding dhe më shumë. Po, nuk do të bëni ski jashtë, por brenda! Pavarësisht nëse jeni një skiator profesionist, snowboarder ose thjesht ju pëlqen të argëtoheni, ky vendpushim skish është për çdo lloj entuziastësh të sportit! Me një mal 85 m të lartë dhe 5 shpate me gjatësi.

 

Ju duhet vetëm të zgjidhni datën e preferuar nga lista e nisjeve dhe kthimeve të disponueshme.

Nisjet grupore për Super ofertën e Dubait janë tashmë të konfirmuara:

✔ 04 Tetor 2023
✔ 08 Tetor 2023
✔ 11 Tetor 2023
✔ 27 Tetor 2023
✔ 03 Nëntor 2023
✔ 15 Nëntor 2023
✔ 22 Nëntor 2023
✔ 29 Nëntor 2023
✔ 01 Dhjetor 2023
✔ 13 Dhjetor 2023

⋙ Të Përfshira në Super Oferte për vetëm 399 Euro janë:

✔ Bileta e Avionit: Tirane – Abu Dhabi – Tirane
✔ Bagazh: Çante krahu
✔ Fluturimi me Wizz Air
✔ Akomodimi: 5 netë
✔ Shërbimi sipas Konceptit BB – Fjetje me mëngjes
✔ Asistence 24/7 gjatë gjithë kohës
✔ Të gjitha taksat e Aeroportit

 

Rezervo tani


Viber

Whatsapp

Facebook Messenger

 

 

Looks like you have blocked notifications!