Ndërsa Dubai është padyshim një destinacion fantastik për t’u vizituar gjatë gjithë vitit, nëntori konsiderohet si një nga periudhat më të mira për të vizituar këtë qytet kozmopolit të Lindjes së Mesme.

Bukuritë e Dubait të lënë vërtet pa frymë, për të mos e humbur këtë mundësi MAX TRAVEL ka oferten e pa rezistueshme për 5 Ditë në Dubai .

Nëntori në Dubai është kur vapa është shumë më e butë dhe ju mund të shijoni ditët e “dimrit” jashtë me temperatura perfekte për ditët e pishinës dhe plazhit pa vapën e madhe të muajve të verës. Plus, ka disa ngjarje fantastike që zhvillohen gjatë gjithë muajit që e bën një vizitë në Dubai në nëntor të vlefshëm.

 

Si është moti në Dubai në nëntor?

Nëse po pyesni se kur është koha më e mirë për të shkuar në Dubai për sa i përket motit, nëntori është një muaj i shkëlqyer.  Plus, është koha ideale për të eksploruar pamjet e qytetit.

Lindja e Mesme ka vetëm dy stinë – të nxehta dhe më të nxehta. Nëntori është fillimi i sezonit pak më të freskët dhe ka shumë pak lagështi, kështu që është e këndshme të jesh jashtë.

 

Çfarë të paketoni për pushime në Dubai në nëntor

Është e sigurt të thuhet se nuk do t’ju duhet një xhaketë e rëndë gjatë qëndrimit tuaj! Temperaturat zakonisht janë rreth 20-të apo 30-të të larta gjatë ditës dhe më e ulëta që mund të përjetoni në mbrëmje është 18°C perfekte për të ngrënë në afresk.

Ne ju rekomandojmë nëse po planifikoni një udhëtim gjatë natës në shkretëtirë, që të paketoni një bluzë të lehtë ose xhaketë për mbrëmjen pasi temperaturat mund të bien ndërsa jeni në natyrë. Përveç kësaj, shijoni ditët e nxehta dhe netët e ngrohta gjatë qëndrimit tuaj me rroba banje pranë pishinës dhe veshje modeste e të lehta ndërsa jeni jashtë e rrotull.

 

 

Pse duhet të vizitoni Dubain në nëntor?

Përveç motit të mrekullueshëm, këtu janë disa arsye të tjera pse duhet të mendoni për pushime në Dubai gjatë këtij muaji.

 

1. Mund të shikoni turneun botëror të DP

Kampionati Botëror i shumëpritur i DP-së mbahet në Dubai në nëntor të çdo viti. Një nga kampionatet më të mira të golfit në botë, muaji nëntor në Dubai tërheq shumë lojtarë golfi dhe fansat e tyre në qytet. I mbajtur në Jumeirah Golf Estates, turneu zgjat katër ditë dhe është i domosdoshëm për entuziastët e golfit. Por mos u shqetësoni nëse nuk jeni ende një profesionist i golfit  do të ketë shumë argëtim edhe për ju me mësime golfi, muzikë live dhe ushqim e pije të shkëlqyera për t’ju mbajtur të qëndrueshëm! Dhe për më tepër është FALAS për të hyrë, por kërkohet regjistrim paraprak.

 

2. Ju mund të merrni bileta për Abu Dhabi F1

Ndonëse kjo ngjarje mund të mos zhvillohet në Dubai, Yas Marina Circuit është vetëm një orë e gjysmë larg me makinë  lehtësisht e realizueshme si një udhëtim ditor. Nëse jeni adhurues i garave F1, mund ta kaloni ditën duke parë këto automjete mbresëlënëse që zmadhojnë pistën dhe të thithin atmosferën në turmë. Abu Dhabi F1 zhvillohet çdo nëntor, prandaj kontrolloni kur konfirmohen datat e ardhshme përpara se të rezervoni biletat tuaja.

 

3. Zhvillohet Java e Dizajnit në Dubai

Dashamirët e dizajnit bashkohuni! Java e Dizajnit të Dubait është një arsye e shkëlqyeshme për të vizituar Dubain në nëntor, kur mbi 200 aktivitete, ekspozita dhe shfaqje zhvillohen në të gjithë qytetin. Duke sjellë artin te masat, qëllimi i këtij festivali gjashtë-ditor është të përfshijë njerëzit në të menduarit krijues me të gjitha llojet e instalimeve që shfaqen në JBR Walk dhe pika të tjera historike në të gjithë qytetin.

4. Mund të darkoni jashtë me rehati dhe stil

Moti në Dubai në nëntor është një nga më të mirët me temperatura të buta perfekte për të kaluar jashtë. Dhe të ngrënit jashtë është fenomenale nuk do t’ju duhet një triko dhe mund të shijoni disa nga restorantet më të mira në afresk. Ka shumë tavolina në natyrë përgjatë Marinës së Dubait, Creek Boardwalk dhe The Walk në JBR.

Ose qëndroni në hotelin tuaj dhe shijoni ngrënien në atmosferë pranë pishinës ose përjetoni ato darkat intime me pamje nga Gjiri Arabik në The Beach Bar & Grill nga Mauro Colagreco në One&Only Royal Mirage.

 

A është më lirë të vizitosh Dubai në nëntor?

Nëntori deri në mars konsiderohet të jetë periudha e pikut për pushime në Dubai, kështu që mund të paguani pak më shumë se çdo periudhë tjetër të vitit. Megjithatë, me kushtet ideale të motit dhe shumë ngjarje që po ndodhin, sigurisht që ia vlen.

Në Dubai ju presin shumë atraksione, por vetëm nëse nxitoni të përfitoni nga oferta MAX TRAVEL 5 Ditë në Dubai .

 

Looks like you have blocked notifications!