Muaji i dashurisë ka arritur, dhe një udhëtim magjik nëpër destinacione romantike është rrugëtimi më i bukur që mund t’i dhurosh partneres tënde. Pushimet romantike janë mënyra e përsosur që ju dhe partnerja juaj të riktheni shijen e dashurisë si nga e para, e sidomos kur këto momente zgjidhni ti bëni në këto super Destinacione e që Max Travel ka oferta për to. 

Me Super Ofertat e Max Travel, shijo muajin e dashurisë.

Këto vende të mrekullueshme, të përziera me romantizëm dhe bukuri natyrore, janë sfondi perfekt për aventurat tuaja të përbashkëta. Kështu që, shijoni çdo moment dhe lëreni që magjia e këtyre vendeve të krijojë kujtime të përhershme për ju dhe partnerin tuaj të dashur.

 

Paris

Kur bëhet fjalë për një pushim romantik të qytetit, është e vështirë të mos i kesh të gjithë sytë nga Parisi. Paris është një destinacion i mrekullueshëm për të festuar muajin e dashurisë, pasi është një qytet i njohur për romantizmin dhe bukurinë e tij të veçantë. Klishetë nuk mund të mos tingëllojnë të vërteta kur eksploroni qytetin, nga shëtitjet e qeta përgjatë Seine deri te një gotë verë me pamje nga një nga baret më të mira në çati në Paris. Dhe pastaj janë hotelet në Paris, ndër disa nga më të mirët në botë, të shkëlqyera në pamjet e tyre, sharmi i botës së vjetër dhe ambientet e brendshme pa mundim elegant.

Ku me shku?

 • Kopshtet e Louvres dhe Piramida e Louvres: Nisni ditën tuaj të dashurisë me një shëtitje romantike nëpër kopshtet e Louvres dhe shihni Piramidën e Louvres.
 • Seina dhe Kullën Eiffel: Një shëtitje romantike në bregun e Lumës Seina mund të jetë një përvojë e mrekullueshme, sidomos në orët e pasdites kur drita bie mbi kullën e Eiffelit.
 • Montmartre: Kjo zonë e Parisit është një oazë e artit dhe romancës.
 • Një darkë në një restorant romantik: Parisi është i njohur për kuzhinën e tij të shkëlqyer. Nje darke ne nje restorant si Le Jules Verne eshte Wow.

 

Romë

Në këtë muaj të dashurisë, ndoshta nuk ka destinacion më romantik se qyteti i veçantë i Romës. Me historinë e pasur, arkitekturën e mahnitshme dhe atmosferën e zjarrtë të dashurisë, Kryeqyteti i Italisë, Roma shndërrohet në një vend magjik për të festuar Shen Valentin.

Ku me shku? 

 • Fontana di Trevi: Filloni ditën tuaj me një shëtitje romantike nëpër kopshtet e Fontana di Trevi.
 • Colosseum: Përjetoni historinë dhe forcën e njëri-tjetrit nën hijen e Kolosseumit.
 • Piazza Navona: Shëtisni nëpër këtë shesh e cila është e njohur për bukurinë e saj.
 • Trastevere: Shijoni një darkë romantike në lagjen e Trastevere, një zonë e njohur për rrugicat e ngushta, restorantet e vogla, dhe atmosferën e saj të ngrohtë.
 • Një darkë në një restorant tipik italian: Për darkë, zgjidhni një restorant me kuzhinë autentike italiane.

 

Dubai

Muaji i dashurisë në Dubai është një përvojë e mrekullueshme që kombinon glamurin, luksin dhe pamjet e mahnitshme të këtij qyteti modern. Në këtë metropol të rritur me shpejtësi, ciftet mund të gjejnë një kombinim të mrekullueshëm të romantizmit dhe modernitetit.

Ku me shku?

 • Burj Khalifa dhe Fontana e Dubai: Filloni aventurën tuaj të dashurisë me një shëtitje në zonën e Burj Khalifa.
 • Shëtitje me Yacht në Marina: Përjetoni një moment të veçantë nën qiellin e hapur duke marrë një shëtitje me yacht në Dubai Marina.
 • Safari në Shkretëtirën e Dubai: Për një ndryshim të atmosferës, organizojeni një safari në shkretëtirën e Dubai.
 • Darkë romantike: Ku luksit dhe elegancës i bëhet një përshtypje e përhershme, ka disa restorante të mrekullueshëm që mund të jenë ideal për të festuar Shen Valentin. Një ndër to është Pierchic.

 

Budapest

Muaji i dashurisë në Budapest është një aventurë e mrekullueshme që kombinon romantizmin e qytetit, ujërat e ngrohta të lumit Danube dhe pasurinë e trashëgimisë kulturore.

Ku me shku?

 • Shëtitje romantike nëpër Këndin Historik: Filloni aventurën tuaj të dashurisë duke shëtitur nëpër Këndin Historik të Budapestit. Rrugicat kalldrëmuara, ndërtesat e lashta dhe arkitektura e veçantë do t’ju çojnë në një udhëtim kohor që përputhet me romantizmin e muajit të dashurisë.
 • Banjat Termale: Budapest është e njohur për banjat e saj termale, dhe një vizitë në Gellért Baths apo Széchenyi Baths do të jetë një përvojë e relaksuar dhe romantike. 
 • Fisherman’s Bastion dhe Castle Hill: Një shëtitje në Fisherman’s Bastion, me pamjet e mahnitshme të qytetit dhe lumit Danube, është një zgjedhje e shkëlqyer për çiftet.
 • Shëtitje me anijen në Lumën Danube: Për një perspektivë të ndryshme të Budapestit, merrni një shëtitje romantike me anijen në lumën Danube. Në mbrëmje, drita e qytetit të ndriçuara në ujë dhe pamja nga kullat dhe urat bëjnë këtë eksperiencë ende më romantike.
 • New York Café: Eshtë një nga kafetat më të bukura në botë dhe eshtë një vend ku historiku, kultura, dhe romantizmi bien në dashuri për të ofruar një darkë të mrekullueshme të Shen Valentin.

 

Për të bërë udhëtimin më romantik, mendoni për aktivitete dhe përvoja të veçanta që do të përputhen me preferencat tuaja dhe ato të partnerit tuaj.

Rezervo tani


Viber

Whatsapp

Facebook Messenger

 

Looks like you have blocked notifications!