Udhëtarët që kërkojnë gjërat më të mira për të bërë pas darkës në Antalya do të gjejnë që ky qytet i gjallë i Riveres Turke do të gjallërohet vërtet gjatë natës. Nga këndvështrimet piktoreske deri te kroçerat romantike të darkës dhe baret e zhurmshme, ka shumë veprime për të mbajtur një buf nate të argëtuar në qytet.

Me ofertat me te volitshme nga Max Travel  do perjetoni pushimin e jetes ne Antalya.

Argëtimi i natës vonë shpërthen në sezonin e pikut të verës, kur pushuesit e bollshëm tërhiqen në qytet. Qyteti ofron shumë argëtim pas errësirës për fëmijët dhe për të rriturit. Çfarëdo që të pëlqeni, ka një shans të mirë që të gjeni diçka argëtuese për të bërë natën në këtë listë më poshtë.

1. Teleferiku Tunektepe

Teleferiku Tunektepe ofron pamjet më të mira ajrore të Antalyas dhe është po aq spektakolar pasi dielli ka perënduar. Gondola i çon pasagjerët në majën e kodrës Tunektepe, nga ku mund të admirojnë peizazhin e shkëlqyeshëm të qytetit të përshtatur nga yje vezullues. Nëse ka dritë të mjaftueshme të hënës, mund të shihni gjithashtu Gjirin e Antalyas dhe Vargmalin e Demit.

Në kulmin e majës, do të gjeni një hotel me një klub nate që hapet kryesisht për ngjarje private. Ekziston edhe një restorant panoramik që shërben kuzhinë autentike turke me çmime të arsyeshme.

Adressa: Liman, Antalya Kemer Yolu No:10, 07130 Konyaaltı/Antalya, Turkey

 

2. The Land of Legends

The Land of Legends është një vendpushim i përhapur për familjet dhe park tematik në Antalya, i cili organizon një shfaqje mahnitëse gjatë natës. Spektakolarja glam tërheq të gjitha moshat përmes performancës teatrale, akrobacisë dhe shfaqjeve të dritës verbuese. Personazhet e veshur me kostum nga të gjitha anët e globit argëtojnë audiencën përpara një vile të frymëzuar nga përrallat.

Pika kryesore e shfaqjes është parada e varkave me ndriçim të shkëlqyeshëm. Rreth 25 anije të projektuara posaçërisht lundrojnë në një kanal artificial, duke kaluar një kështjellë të magjepsur 111 metra dhe vende të tjera të çuditshme.

Adressa: Merkez, Atatürk Cd. No:104, 07500, 07500 Serik/Antalya, Turqi

 

3. Lundrim në darkë në Antalya

Një lundrim në darkë në Antalya ju lejon të shijoni kuzhinën e shijshme turke, ndërsa admironi peizazhin e mrekullueshëm të Bregut Turqise. Shumica e turneve nisen para perëndimit të diellit, duke ju lejuar të shijoni shfaqjen madhështore të fundit të ditës mbi një aperitiv.

Nëse dëshironi një ekskursion detar me më shumë argëtim në bord, regjistrohuni për një turne me varkë. Këto kroçera të zhurmshme përfshijnë pije të pakufizuara, melodi të drejtpërdrejta dhe nganjëherë festa me shkumë.

 

4. Kaleiçi

Kaleiçi është qyteti i vjetër dhe distrikti qendror turistik, duke e bërë atë një hit të sigurt për pije pas darkës. Një bollëk hekurash pompimi shpërndajnë tregtinë e tyre rreth zonës, veçanërisht në afërsi të Portës së Hadrianit. Në vend të kësaj, drejtohuni në marinën e zhurmshme nëse preferoni të pini kokteje me pamje nga bregu.

Siç mund ta imagjinoni, Kaleiçi është i egër gjatë muajve të pikut të pushimeve të verës. Prisni shëtitje të këndshme në bar midis disa pikave derisa të gjeni diçka që ju pëlqen.

Adressa: Barbaros, Hadrian Kale Kapısı, 07100 Muratpaşa/Antalya, Turqi

 

5. Sheffield Pub

Sheffield Pub është një vend komod pijesh në stilin anglez në Antalya. Ka një gamë të gjerë birrash artizanale turke plus disa të preferuara ndërkombëtare, duke përfshirë Guinness dhe Killkenny në rubinet. Menynë e pijeve e përmbyllin koktejet dinak, tekila dhe shkrepje të zjarrta.

Gjatë muajve të ngrohtë, lojtarët mblidhen në oborrin e shtruar të Sheffield Pub për të shijuar atmosferën e gjallë Kaleiçi (qyteti i vjetër). Hapësira e brendshme është e zbukuruar me dekor klasik të stilit anglez dhe tenton të tërheqë një klientelë të zhurmshme.

Adressa: Kılınçarslan mah. Yenikapı sk. Nr 23, 07100 Muratpaşa/Antalya, Turqi

 

6. Holly Stone Performance Hall

Holly Stone Performance Hall është një nga vendet më të zhurmshme të muzikës live në Antalya. Vendi i shpellës, i ndriçuar me neoni tërheq grupe turne turke dhe akte të herëpashershme ndërkombëtare, të cilët të gjithë tingëllojnë deri në orët e para të mëngjesit.

Adressa: Selçuk, Selçuk Mah, Uzun Çarşı Sk. Nr:42, 07100 Muratpaşa, Turqi

 

Pushime ne Antalya me cmime shume te volitshme, kontaktoni tani ne Max Travel dhe perfitoni nga oferta, ne Antalya duke filluar nga 409 Euro.

Looks like you have blocked notifications!