Antalya, e vendosur në bregdetin piktoresk të Mesdheut të Turqisë, është një destinacion fantastik për pushime familjare. Me plazhet e saj mahnitëse, historinë e pasur, kulturën e gjallë dhe me shumë atraksione, Antalya ofron diçka për të gjithë duke siguruar një eksperiencë të paharrueshme në pushimet tuaja me familje.

Kaloni pushimet tuaja familjare me ofertat me të mira të Max Travel për destinacionin tuaj të ardhshëm.

Një nga pikat kryesore të Antalyas është bregdeti i saj i bukur, ku familjet mund të thithin diellin, të shijojn ujërat e kristalta dhe të shijojnë sporte të ndryshme ujore si noti, snorkeling dhe shëtitjet me varkë.

 

Kaloni kohë së bashku në plazh

Një nga pikat kryesore të Antalyas është bregdeti i saj i bukur, me plazhe të pacenuara me ujëra bruz të pastër kristal. Plazhet e njohura si Plazhi Lara dhe Plazhi Konyaalti ofrojnë lehtësira dhe pajisje të shkëlqyera, duke i bërë ato ideale për familjet me fëmijë.

Disa nga plazhet që ju rekomandojmë të vizitoni në Antalya:

 • Plazhi Kaputaş
 • Side, Kumköy, Çolaklı, dhe Evrenseki
 • Plazhi i Belekut
 • Side, Sorgun dhe Titreyengöl

 

Argëtoni veten me këto aktivitete

Antalya është një nga ato destinacione ku mund të gjesh diçka për të gjithë. Së fundi, nëse jeni një adhurues i emocioneve dhe dëshironi të provoni snorkeling, ecje, biçikletë atëherë ju jeni në vendin e duhur ku do të keni shumë gjëra për t’ju mbajtur më të gjallë këtu.

Provoni këto opsione argëtimi në Antalya:

 • Merrni një turne me jaht
 • Bëni rafting
 • Notoni në det
 • Hypni në parasailing
 • Shetitni parqet
 • Bëni shopping në Pazar
 • Provoni hiking

 

Shkoni në këto destinacione familjare

Antalya është një nga ato destinacione ku mund të gjesh diçka për të gjithë dhe kujdeset për kërkuesit e emocioneve me parqet e saj të shumta ujore dhe qendrat argëtuese. Së fundi, nëse jeni një adhurues i emocioneve dhe dëshironi të provoni destinacione të ndryshme që janë adekuate për familjen tuaj, patjeter qe Max Travel ka pergaditur listen me vendet më të mira për ju⬇

 

Parku ujor

Aqualand Antalya, është parku i njohur i aventurës me bazë uji në Antalya. Aqualand ka diçka për të gjitha moshat nga parqet argëtuese, rrëshqitjet e ujit, pishinat me spërkatje, këndet e lojërave me ujë dhe një zonë për banja dielli për ata prej jush që mund të dëshirojnë thjesht të shijojnë diellin e deri tek pjesa tjetër ku ofron një gamë të gjerë objektesh si fusha ushqimore, bare, dushe, dhoma zhveshjeje, dollapë sigurie dhe një qendër shëndetësore.

 

Lunapark Antalya

Është një destinacion emocionues dhe argëtues për familjet dhe vizitorët e të gjitha moshave, duke ofruar një gamë të gjerë udhëtimesh, atraksionesh dhe opsionesh argëtimi. Parku argëtues ndodhet në një zonë të gjallë të Antalyas dhe ofron një atmosferë argëtuese me dekorime shumëngjyrëshe dhe një ambient të gjallë. Nga udhëtimet e buta të përshtatshme për fëmijët e vegjël deri tek stilat me super adrenalinë për më të guximshmit, ka diçka për të gjithë.

 

Akuariumi i Antalyas

Akuariumi i Antalyas është një vend që duhet vizituar, me një nga akuariumet më të mëdhenj të tunelit në botë dhe një gamë të gjerë të jetës detare. Fëmijët do të magjepsen nga peshqit shumëngjyrësh, peshkaqenë dhe mundësia për të prekur thumbët

 

Akomodohuni në hotele luksoze

Kur bëhet fjalë për akomodimin, Antalyas ofron një gamë të gjerë resortesh dhe hotelesh miqësore për familjen. Shumë nga këto institucione ofrojnë dhoma te bollshme, klube për fëmijë, kënde lojërash dhe programe argëtimi të përshtatura për fëmijët e të gjitha moshave. Disa madje kanë plazhe private dhe pishina, duke siguruar një qëndrim të rehatshëm dhe të këndshëm për të gjithë familjen.

TOP 8 HOTELE PER PUSHIME FAMILJARE NE ANTALYA

 1. GRANADA LUXURY BELEK
 2. SELECTUM FAMILY RESORT
 3. PEGASOS WORLD HOTEL
 4. PINE BEACH HOTEL
 5. SUNMELIA BEACH RESORT & SPA
 6. HORUS PARADISE LUXURY RESORT
 7. CRYSTAL TAT BEACH RESORT & SPA
 8. PAPILLON AYSCHA