Përveç trashëgimisë historike dhe qendrës së gjallë të qytetit, Side ka mbi 10 km shtrirja e plazheve të bukura, ofron shumë aktivitete sportive ujore dhe ekskursione me varkë. Ju mund të gjeni një sërë plazhesh në dhe përreth Side që mund të konsiderohen si bukuri natyrore.

Max Travel ka shume oferta te volitshme per pushimet tuaja kete vite.

Plazhet më të mira në Side..🥰

1. Side Big and Small Beaches

Ka dy plazhe të vendosura në lindje dhe shumë afër qendrës së qytetit Side. Ata quhen Side Big Beach dhe Side Small Beach. Të dy janë plazhe publike me rërë të imët dhe ujëra të pastër.

 

Ju mund të gjeni të gjitha shërbimet e nevojshme të plazhit si shezlong, kabina dushi, çadra dhe WC. Këto plazhe mund të jenë shumë të mbushura me njerëz sidomos gjatë fundjavave.

Hyrja në plazhet Side Big dhe Small është FALAS.

 

2. Plazhi Kumkoy

Plazhi Kumkoy ndodhet në rajonin bregdetar Kumkoy, afër qendrës së qytetit Side. Është një nga plazhet më të bukura në rajon.

Falë ujërave të pastër dhe të cekët, ai preferohet më së shumti nga familjet me fëmijë. Ka një nga detet më të cekëta në rajon, gjë që e bën atë një nga plazhet më të sigurta në rajon gjithashtu.

Plazhi është me rërë të imët dhe më i madhi në rajon ka ujëra kristal të pastër dhe të qetë. Plazhi është gjithashtu i njohur për pamjet e tij të shkëlqyera të perëndimit të diellit.

Hyrja në plazhin Kumkoy është FALAS.

 

3. Plazhi Evrenseki

Plazhi Evrenseki është një plazh publik i vendosur në rajonin bregdetar Evrenseki, rreth 7,5 km nga qendra e qytetit Side. Do të gjeni shumë hotele dhe apartamente luksoze të rreshtuara përgjatë bregdetit.

Plazhi është i pastër dhe ka të gjitha shërbimet e nevojshme të plazhit si ndërrim kabinash, dushe, fusha volejbolli dhe futbolli. Ju gjithashtu mund të gjeni disa kafene përgjatë frontit të plazhit.

Plazhi është shumë ideal për familjet me fëmijë, dhe gjithashtu ka një siguri private dhe roje shpëtimi që shërbejnë për 24 orë.

Hyrja në plazhin Evrenseki është FALAS.

 

4. Side Colakli Public Beach

Plazhi publik i Sides ndodhet në lagjen Colakli dhe ka ujëra të cekëta. Falë ujërave të pastër dhe të cekët, ai preferohet më së shumti në familjet me fëmijë.

Plazhi është i gjerë dhe ujërat nuk thellohen menjëherë, gjë që krijon një mjedis ideal për ata që nuk mund të notojnë mirë.

Do të gjeni shezlongë dhe shërbim dush të ofruar nga bashkia, si dhe tualet, kabinë, shezlong dhe çadër. Dhe të gjithë janë pa pagesë. Ka gjithashtu shumë tregje të vogla dhe bufe rreth plazhit.

Hyrja në plazhin publik Side është FALAS.

 

5. Seaside Beach Lounge

Seaside Beach Lounge është një plazh privat i vendosur pranë qendrës së qytetit Side. Plazhi është me guralecë dhe me rërë. Plazhi ofron shërbim cilësor në zonën e tij të qetë.

Gjatë sezonit të verës, plazhi është shumë i gjallë me një sërë aktivitetesh të tilla si festa në orë të lumtura, shfaqje kërcimi dhe shfaqje DJ.

Do të gjeni një zonë sallë pritjeje dhe bar në plazh, si dhe shërbime plazhi si dushe dhe kabina ndërrimi.

Ndërsa ju duhet të paguani një tarifë të caktuar për të hyrë në plazh, ata që qëndrojnë në hotelin e plazhit mund të hyjnë në plazh pa pagesë.

 

6. Plazhi Sorgun

Plazhi Sorgun është një tjetër plazh i bukur i vendosur në lagjen Sorgun, afër qendrës së qytetit Side. Plazhi është një përzierje e rërës dhe guralecave dhe sfondi është një zonë natyrore. Plazhi ka ujëra të pastër kristal, si dhe një çmim të flamurit blu.

Hyrja në plazhin Sorgun është FALAS.

 

Mos prisni më, kontaktoni tani Max Travel dhe merrni ofertën më të mirë për pushime.

Looks like you have blocked notifications!