Plazhet e bukura në Kemer zbukurojnë vijën bregdetare të këtij qyteti unik turistik në Rivierën Turke. Me detet bruz vezulluese dhe malet e thepisura të veshura me pisha të thella jeshile, bukuria e egër e Kemerit është tërheqja kryesore për vizitorët në qytet. E gjithë vija bregdetare e Kemerit përbëhet nga disa plazhe me madhësi të ndryshme.

Koha për të kontaktuar Max Travel  dhe për të përfituar nga ofertat më të volitshme.Edhe nëse plazhet e Kemerit qendror dominohen nga vendpushimet dhe baret, prapë mund të gjeni vende të qeta për të punuar në nxirjen tuaj. Larg pistave turistike të shkelura mirë, udhëtoni nëpër histori në qytetet e lashta të Olympos dhe Phaselis ose thjesht bëni një zhytje në ujërat e pacenuara të plazheve në të dy vendet. Ka pak vende në botë ku mund të notosh mes maleve të thella, natyrës së paprekur dhe rrënojave antike. Për t’ju ndihmuar të vendosni se cili plazh i Kemerit është i duhuri për ju Max Travel ka perzgjedhur disa nga ato.

 

1. Plazhi i Kemerit

I rrethuar nga vendpushimet buzë detit dhe baret e plazhit, Kemer Beach është i populluar nga rreshta shezllonesh për mysafirët që qëndrojnë në hotelet aty pranë. Megjithatë, gama e sporteve ujore është e disponueshme për të gjithë.

Disa seksione publike të plazhit me shezllone me qira, tualete dhe dushe janë gjithashtu të disponueshme përgjatë bregdetit. Për paqe dhe qetësi, ecni disa kilometra më në lindje dhe do të hasni në një vend idilik për të shtruar peshqirët dhe për të shijuar pamjen e maleve. Në vend të hoteleve me plazhe të ngushta, do të rrethoheni nga një dunë rëre dhe para jush, një breg i gjerë me rërë me ujëra të pastër.

Adressa: Merkez, 07990 Kemer, Antalia, Turqi

 

2. Plazhi Cirali

Plazhi Cirali është i dashur nga vendasit dhe vizitorët, veçanërisht për ujërat e tij të qeta blu dhe natyrën e mrekullueshme përreth. Mjedisi i saj natyror kujdeset mirë nga bizneset, vendasit dhe vizitorët në afërsi të tij. Janë të disponueshme për përdorim shezllone, çadra dhe tualete.

Ecni drejt fundit të plazhit Cirali dhe do të mbërrini në plazhin e mbrojtur të Olympos. Në një cep të tillë me rëndësi historike, nuk do të keni hotele dhe resorte, por shtëpi pemësh dhe kasolle të vogla. Këtu, ju mund të notoni me breshkat e detit në ujërat e pastra. Breshkat e detit bëjnë folenë në plazhin Olympos gjatë verës, kështu që jini të kujdesshëm ndaj vezëve të breshkave të varrosura në rërë përpiquni të mos i shkelni ose t’i gërmoni.

Adressa: Ulupınar, 07980 Kumluca, Antalia, Turqi

 

3. Moonlight Beach

Moonlight Beach, është një plazh me rërë ngjyrë bezhë me ujë të pastër që shkëlqen në bruzë të gjallë. Ndryshe nga shumë plazhe në Kemerin qendror, Plazhi i Moonlight është i rrethuar nga kodra dhe male piktoreske në vend të hoteleve. Mund të merrni me qira shezllone dhe çadra nga restorantet e plazhit përgjatë brezit kryesor.

Një nga pikat kryesore të Moonlight Beach është shumëllojshmëria e tij e ushqimit dhe opsioneve rekreative. Një ofrues i sporteve ujore në plazh ofron një sërë aktivitetesh si shëtitje me banane, kanoe dhe shëtitje me vela. Në mbrëmje, ju mund të keni një darkë romantike në një nga restorantet e shumta ose klubet e plazhit që shtrihen buzë detit. Hyrja në Moonlight Beach është falas.

Adressa: Merkez, 07990 Kemer, Antalia, Turqi

 

4. Plazhi Goynuk

Plazhi Goynuk është një plazh me guralecë 2,9 km i gjatë i veshur me hotele luksoze në veri të Kemerit. Këtu nuk mungon natyra, pasi malet dhe pyjet e gjelbra janë pjesë e sfondit. Edhe nëse nuk jeni mysafir i hoteleve përgjatë plazhit Goynuk, jeni të lirë të notoni dhe të bëni banja dielli kudo që dëshironi përgjatë territorit të hotelit.

Ka 2 seksione përgjatë këtij brezi që janë të hapura për publikun, me shezllone të disponueshme me qira. Ka edhe bankina publike nga të cilat mund të hidheni për të notuar në ujërat e pastër. Pushuesit e plazhit mund të shijojnë sportet ujore si rrëshqitje në ajër dhe snorkeling.

Adressa: Beldibi Çifteçeşmeler, 07985 Göynük, Kemer, Antalya, Turqi

 

5. Camyuva Beach

Plazhi Camyuva është një plazh i gjallë me guralecë me ujëra jashtëzakonisht të pastër. Ajo ka një kamping në pjesën verilindore dhe komplekse hotelesh në jugperëndim të saj. Pjesa verilindore është relativisht e paprekur, me akses të lehtë në detin e ngrohtë të hapur dhe shumë hapësirë për të vendosur karrigen dhe ombrellën tuaj të plazhit.

Ndërsa bëni banja dielli ose notoni, mund të shijoni një pamje peizazhi malor në sfond. Baret dhe restorantet komode të plazhit në këtë seksion shërbejnë ushqim të thjeshtë, lëngje të freskëta dhe pije alkoolike. Nga ana tjetër, ambientet në seksionin jugperëndimor janë të rezervuara vetëm për mysafirët e hotelit. Sportet ujore pranë hoteleve ofrohen për të gjithë mysafirët dhe ju mund të dalloni ofruesit në një zonë me tenda të verdha.

Adressa: Plazhi Çamyuva, Kemer, Antalia, Turqi

 

Kontaktoni tani në Max Travel  dhe filloni të shijoni verën e këtij viti me ofertat më të volitshme për Antalya.

 

Looks like you have blocked notifications!