Rajoni i Antalyas është i famshëm për plazhet e tij të bukura me peizazhe dhe brigje mahnitëse. Do të gjeni një gamë të gjerë gjiresh dhe limanesh të bukur me plazhe mbresëlënëse dhe do të kaloni një ditë të mrekullueshme jashtë. 

Max Travel ka ofertat me te mira qe ju te kaloni pushimet tuaja ne Rivieren Turke.

Edhe mbretëresha egjiptiane, Kleopatra, thuhet se ka rënë në dashuri me ujërat e kristalta në Antalya.

Vizita e këtyre plazheve të bukura duhet të jetë një nga gjërat më të mira për të bërë në Antalya. I gjithë rajoni i Antalyas është shtëpia e më shumë se 500 km brigje të shkëlqyera me rërë dhe guralecë, plazhe me flamur blu me ujëra të pastër kristal dhe male me pyje në sfond.

 

1. Plazhi Lara

Plazhi Lara është veçanërisht i popullarizuar për familjet me fëmijë. Si plazhi më i afërt me Aeroportin e Antalyas, Lara Beach është vendi ideal për një pushim. Pjesa lindore e këtij plazhi ofron shumë hotele të klasit të lartë direkt në plazh.

 

2. Plazhi Kaputaş

Plazhi Kaputaş konsiderohet të jetë plazhi adekuat per foto në Antalya.

Kjo parajsë piktoreske midis Kaş dhe Kalkan do t’ju magjepsë me ujërat e saj të ndritshme bruz, plazhin me rërë të artë dhe shkëmbinjtë e thepisur. Uji këtu është më i freskët se në plazhet e tjera në Antalya. Ish-shpella e piratëve, Blue Grotto, është gjithashtu një destinacion popullor.

 

3. Side, Kumköy, Çolaklı, dhe Evrenseki

Ky plazh me rërë 1 kilometër i gjatë shtrihet vazhdimisht nga gadishulli Side me rrënojat e tij të lashta deri në Çolakli në perëndim. Konsiderohet si rajoni më i popullarizuar për pushime me paketa gjithëpërfshirëse me familjen gjatë verës.

Në këtë zonë do të gjeni gjithashtu hotele të panumërta familjare. Ekziston një përzierje e mirë resortesh me 5 yje të klasit të lartë me pamje nga deti.

Deti është i qetë, gjë që e bën atë të përsosur për not me fëmijë.

 

4. Plazhi i Belekut

Lista jonë e plazheve më të bukura në Antalya nuk do të ishte e plotë pa plazhet fantastike të hoteleve turistike në Belek. Komplekset hoteliere me 5 yje direkt në bregdetin e Belekut janë hotele të klasit të lartë, zakonisht me shërbim gjithëpërfshirës.

Përveç plazheve me rërë, këtu mund të gjeni një sërë aktivitetesh sportive dhe mundësi rekreative. Një nga aktivitetet më të njohura rekreative në zonë është golfi, kështu që mund të gjeni shumë fusha golfi profesional dhe klube golfi.

 

5. Side, Sorgun dhe Titreyengöl

Plazh me rërë në lindje të gadishullit nga Side në grykëderdhjen e lumit Manavgat në Titreyengöl karakterizohet nga deti i qetë dhe shumë vendpushime me 5 yje.

Seksioni i plazhit direkt ngjitur me Side është i hapur për publikun. Këtu do të gjeni një sërë klubesh plazhi që kontribuojnë në argëtimin gjatë ditës dhe me të vërtetë ndriçojnë natën.

 

Pushime ne Antalya me cmime shume te volitshme, kontaktoni tani ne Max Travel dhe perfitoni nga oferta, ne Antalya duke filluar nga 409 Euro.

Looks like you have blocked notifications!