Të bësh një festë në pishinë në Bangkok është një mënyrë e shkëlqyeshme për t’u qetësuar në atë që është qyteti më i nxehtë në planet, ndërsa notoni, pini dhe kërceni së bashku me disa nga njerëzit më të bukur të Tajlandës.

Përvoja juaj e radhës duhet të jetë patjetër me ofertën Max Travel në Bangkok.

Plus, le ta pranojmë, ka vetëm kaq shumë raste kur mund të arratisesh në parajsën me ajër të kondicionuar të një qendre tregtare, ose të fshihesh në temperaturat e ftohta të një kinemaje përpara se të fillosh të mërzitesh pak.

Nga festat gjatë gjithë ditës në pishina të hapura deri te ngjarjet mujore të shumëpritura të mbajtura në mjedise luksoze, këtu është udhëzuesi juaj për festat më të mira në pishina në Bangkok.

 

1. SO Pool Party në SO Sofitel Bangkok

SO Pool Party një herë në muaj, e vendosur në katin e 10-të të SO Sofitel Bangkok, konsiderohet gjerësisht si festa më e mirë në pishinë në Bangkok. Duke vrapuar për 8 orë çdo të shtunë të fundit të muajit, ky shesh lojërash për njerëzit më të bukur të Bangkokut (ose, të paktën, ata që mendojnë se janë) mirëpret një turmë kryesisht të rinj, grupe tajlandezësh dhe turistë që duan të argëtohen.

Ajo që me të vërtetë e ndihmon festën në pishinë të Sofitel të dallohet nga pjesa tjetër e konkurrencës është vendndodhja. Pishina dhe kuverta në ajër të hapur kanë pamje nga hapësira e madhe e gjelbër e Lumpini Park. Teksa perëndon dielli, shfaqet një atmosferë e ngjashme me klubin, me njerëz që kërcejnë me muzikë në shtëpi rreth një piste vallëzimi të improvizuar pranë pishinës. Ka altoparlantë nënujorë që të mund të dëgjoni basin e pompimit ndërsa notoni.

Adressa: Kati i 10-të, SO Sofitel Bangkok, 2 N Sathon Rd, Bang Rak, Bangkok 10500, Tajlandë

 

2. AmBar Pool Party

Doza mujore e amBar e argëtimit të festave në pishinë mirëpret një grup të mirë DJ së bashku me disa promovime joshëse për pije pasdite dhe ushqime të lira pranë pishinës për të thithur të gjithë pijen. E vendosur në çatinë e Four Points by Sheraton, ky mund të mos jetë vendi më i lartë në qytet, por horizonti qendror i lartë i Bangkokut krijon një mjedis komod. Pishina e vogël por e bukur është e përshtatur nga një hark i kuq i ndezur që bëhet edhe më mbresëlënës ndërsa dielli perëndon.

Ndërsa festa në pishinë është vetëm një herë në muaj, amBar është i hapur gjatë gjithë ditës çdo ditë. Shumë nga artikujt nga menyja e tyre e gjatë e ushqimit dhe pijeve barten në festat e tyre në pishina për të shijuar pjesëmarrësit në festë. Kontrolloni faqen e tyre në Facebook për datën e ngjarjes së radhës.

Adressa: Four Points by Sheraton Bangkok, Sukhumvit 15, Khlong Toei Nuea, Watthana, Bangkok 10110, Tajlandë

 

3. DoubleTree nga Hilton Sukhumvit

Rooftop në Sukhumvit’s DoubleTree by Hilton ofron një vend të njohur për festa në pishinë në qendër të qytetit, ku ngjarjet këtu zhvillohen dhe mbyllen një ose dy herë në muaj gjatë fundjavave. Prisni melodi të këndshme, pije të lira dhe pak më shumë një turmë turistike në krahasim me disa nga festat e tjera të njohura në pishina në Bangkok.

Orari gjithnjë në ndryshim i ngjarjeve në DoubleTree është i vështirë për t’u mbajtur nën kontroll, por mund të kontrolloni lehtësisht faqen e tyre në Facebook për të parë se kur është festa e tyre e radhës. Ngjarjet e mëparshme kanë parë që festa është marrë plotësisht nga organizatorët e ngjarjeve të drum n bass Phatfunk si dhe veshjet e njohura të festës, Soundset Sundays. Aksioni zhvillohet brenda dhe rreth pishinës së tyre në katin e 7-të dhe Barit të mrekullueshëm Mosiac.

Adressa: Double Tree by Hilton Hotel Sukhumvit Bangkok, 18/1 Sukhumvit Soi 26, Khlong Tan, Khlong Toei, Bangkok 10110, Tajlandë

 

Vetem me Max Travel mund të shijoni bukuritë e Bangkok, kontakto tani dhe perfito nga oferta e Max Travel .

Looks like you have blocked notifications!