🧡 Super zbrijte nga 199 € ne 169 €- 3 Dite ne Stamboll 🧡
169 € Oferte Per Stamboll – Cdo dite dhe Vikend

Oferta per Stamboll eshte valide per nisje cdo dite si dhe Oferta Vikendi Ne Stamboll per nisje te Premten apo te Shtunen

Stambolli, qyteti me të cilin krenohen Perëndimi e Lindja!

🔴 Fluturimi me Pegasus Airlines
🔴 Asistence 24 ore 📲
🔴 Cmime ekskluzive ne hotelet e perzgjedhura 👇

👁‍🗨 OLD CITY

💎 Grazziela Gold – 169 € per person
💎 Misa Hotel Old City – 169 € per person
💎 Vision Deluxe Old City – 169 € per person
💎 Grand Marcello Old City – 174 € per person

👁‍🗨 TAKSIM

💎 Pera Center – 169 € per person
💎 The Peak Taksim – 174 € per person
💎 Grand Oztanik Taksim – 184 € per person
💎 Point Taksim – 189 € per person
💎 Titanic City Taksim – 194 € per person
💎 Avantgarde Taksim Taksim – 194 € per person

👁‍🗨 PREMIUM Selection 5*

💎 HolidayInn Sisli – 194 € per person
💎 Reaissance Bosphorus – 209 € per person
💎 Grand Hyatt – 216 € per person
💎 Marriott Sisli Sisli – 219 € per person
💎 Hilton Bomonti – 219 € per person
💎 Wyndham Grand Levent – 219 € per person
💎 Conrad Istanbul – 229 € per person
💎 Fairmont Quasar Sisli – 239 € per person

⋙ Të Përfshira:
 Fluturimi me Pegasus Airlines
 Bagazh 20 Kg
 Bileta e Avionit
 Akomodimi: 2 netë
 Shërbimi sipas Konceptit BB
 BB- Fjetje me mengjes
 Asistence 24/7 gjatë gjithë kohës
 Të gjitha taksat

ℹ️ Oferta Valide per Nentor, Dhjetor 2020
🌀 Rezervo me kohe sepse numri eshte i limituar!
ℹ️ Transferi Aeroport Hotel Aeroport eshte opcional 15 Euro per person!

Rezervo tani


Viber

Whatsapp

Facebook Messenger

Stambolli është qyteti i vetëm në botë, i cili gjendet në dy kontinente, Evropë dhe Azi, dhe më të cilin krenohen edhe Perëndimi edhe Lindja, për historinë mijëravjeçare, kulturën, artin dhe bukurinë e tij.

I njohur ndërkombëtarisht si Istanbul, është një prej qyteteve më të bukura të kontinetit evropian. Stambolli eshtë qyteti dhe porti më i madh i Turqisë! Qendra kryesore kulturore, ekonomike dhe industriale në vend. Me popullsi prej rreth 15,5 milionë banorë, është një nga qytetet më të populluara në botë.

Dy zonat kryesore dhe më të populluara ndodhen në anën evropiane, ndërsa zona e tretë është në anën aziatike. Stambolli është i ndërtuar mbi një terren kodrinor, i ndarë në rrethe të shumta. Të shtatë kodrat e Stambollit përreth tij ndahen nga lugina të vogla, ndërsa në maja të tyre janë ndërtuar xhami të mëdha.

Zonatë historike të qytetit, monumente të rëndësishme, janë të zotëruara nga viti 1985 nga UNESCO. Disa nga monumentet e famshme të Stambollit janë

  • Xhamia Ajasofja (Ayasofya Camii);
  • Pallati Topkapi,
  • Xhamia e Sulejmanit I-rë dhe
  • Xhamia e Sulltan Ahmetit (Xhamia e Kaltër)

Monumente kryesore gjënden në qytetin modern, i cili kufizohet me zonën e Beyoglu TAKSIM (lagja e vjetër Pera).

Ura e famshme Galatas, rreth 70 metra, lidhë këtë zonë të qytetit të vjetër me rrethin Galatas.

Fokusi i qytetit modern është Sheshi Taksim, ose Sheshi Pavarësia, me klube nate të shumta. Në lagjen e Harbije (Harbiye), një distancë relativisht të shkurtër nga sheshi Taksim, është Muzeu Ushtarak me ekspozita nga të gjitha periudhat e historisë ushtarake të Turqisë.

5 Fakte per Stambollin

  1. Tregu i madh në Stamboll (Kapali Çarshi) është tregu më i madh i mbuluar në botë me mbi 3000 dyqane.
  2. Stambolli përfshin sipërfaqe sa shteti Belg, me një numër pothuajse të barabartë të popullatës.
  3. Pa përjashtim, pothuajse gjithë banorët e Stambollit ankohen për njëri-tjetrin për bllokimin e trafikut, për mënyrën e punëve që bëhen etj. Por askush nuk dëshiron të largohet nga atje.
  4. “Toka dhe shkëmbinjtë në Stamboll janë të arta”. Kjo parullë e famshme e viteve të 50 të shekullit të 20 ka sjell numër të madh të njerëzve nga fshatrat në këtë qytet magjik.
  5. Në Stamboll gjendet kisha-xhami më e madhe në botë (Shën Sofija) dhe e vetmja që shërben si muze për ndikimin e thurur mes dy religjioneve dominuese në rajon.

Për rezervime kontakto:
 038 754 754
 049 754 754
 +383 49 754 754 (viber)
email: [email protected]
#LetsGo Max Travel

Looks like you have blocked notifications!