Pavarësisht se cilat destinacione zgjidhni, Italia premton një përvojë të paharrueshme udhëtimi të mbushur me ushqime të shijshme, peizazhe të lë pa frymë dhe histori magjepsëse.

Në Itali, eksperiencën tuaj mund ta keni me super ofertat e Max Travel, duke ju mundësuar të shijoni këto qytete të mrekullueshëm.

Italia është e mbushur me destinacione mahnitëse, secila ofron përzierjen e saj unike të historisë, kulturës dhe bukurisë natyrore. Këtu janë shtatë vendet që duhen vizituar në Itali për këtë vit:

 

Romë

Roma është një qytet i veçantë që nuk njihet vetëm për bukurinë dhe kulturën e tij të pasur, por edhe për historinë dhe trashëgiminë e tij të jashtëzakonshme. Kur hyni në këtë metropol të lashtë, ju nuk po vizitoni thjesht një qytet, por një kohë e humbur në kohë, ku çdo rrugë, çdo shesh, dhe çdo shkëmbim i gurëve tregon një histori të lashtë. 

Cka me vizitu në Romë?

 • Një vizitë në Colosseum
 • Magjia e Vatikanit 
 • Fontanën e Trevit
 • Trastevere është një lagje e veçantë

 

Florence 

Natyra e veçantë e qytetit të Firencës, i njohur edhe si zemra e Rinashtrimit, bën që ai të shkëlqejë në skenën kulturore dhe historike të Italisë. Me shumë pamje të bukura, nga kullat e famshme të saj si Kulla e Arnolfo dhe Kulla e Giotto, deri te monumentet e shumta historike si Katedralja e Santa Maria del Fiore, Firenca ofron një udhëtim kohor në të kaluarën.  Por Firenca nuk është vetëm për historinë. Ajo është edhe një qendër e artit dhe kulturës moderne. 

Cka me vizitu Florence?

 • Katedralja e Santa Maria del Fiore.
 • Eksploro Galeria Uffizi
 • Vizite në Ponte Vecchio
 • Galeria e Akademisë së Bukur
 • Palazzo Vecchio

 

Venecia

Ende nëpër rrugët gjarpëruese dhe nëpër kanalet ikonë të këtij qyteti romantik. Mos humbisni Bazilikën e Shën Markut, Pallatin e Dozhit dhe një shëtitje me gondolë përgjatë Kanalit të Madh.

Cka me vizitu në Venecia?

 • Një udhëtim me Gondola
 • Ura Sighs
 • Shijoni perendimin e diellit në sheshin e Shen Markut
 • Ecni nëpër rrugët e Buranos 

 

Milano

Te kalosh kohë në qytetin e bukur të Milanos është një eksperiencë e pasuruar me art, modë dhe histori duke ju ofruar një përzierje të mrekullueshme të kulturës italiane dhe modernitetit. 

Cka me bo në Milano?

 • Vizitoni Piazza Del Duomo 
 • Bëni shopping në Galleria Vittorio Emanuele II
 • Keshtjella Sforza
 • Ecni pergjatë rruges Brera

 

Bregu Amalfi

Bregu i Amalfit është një destinacion i mrekullueshëm për të shijuar bukuritë natyrore, kulturën dhe kuzhinën e Italisë së jugut. Gjatë qëndrimit tuaj atje, mos harroni të shijoni çdo moment dhe të përjetoni aventurat e këtij vendi të mrekullueshëm.

Ku me shku Bregu Amalf?

 • Vizitoni qytetet bregdetare si Positano, Amalfi, Ravello
 • Shijoni diellin dhe detin në plazhet e Bregut të Amalfit si Plazhi Fornillo dhe Plazhi Grande. 
 • Vizitoni Vjetra të Positano-s
 • Vizitoni Vila Cimbrone në Ravello

 

Sicilia

Sicilia është një destinacion i mrekullueshëm për të krijuar kujtime të paharrueshme, duke u përballur me historinë, kulturën dhe bukuritë natyrore të saj. Mos harroni të shijoni çdo moment dhe të përjetoni aventurat e këtij vendi të mrekullueshëm.

Ku me shku Sicilia?

 • Vizitoni monumentet historike si Teatri i Antikës Greke në Sirakuza, Valle dei Templi (Luginë e Tempujve) në Agrigento dhe Qyteti Vjetër i Palermos.
 • Shijoni plazhet
 • Vizitoni ishujt përreth
 • Eksploroni natyrën dhe parket kombëtare

 

 

Rezervo tani


Viber

Whatsapp

Facebook Messenger