Stambolli është një qytet fantastik i njohur gjithashtu për gastronominë dhe peizazhin e shkëlqyeshëm të qytetit. Këtu Max Travel do ju njoftoje për restorantet dhe baret më të mira në Stamboll, për t’ju ndihmuar të gjeni vendet perfekte për të ngrënë dhe për të pirë verë në shoqërinë e pamjeve panoramike të qytetit.

Max Travel është gjithmonë me ju me ofertat më të mira për çdo destinacion, por edhe për t’ju ndihmuar të planifikoni një udhëtim.

Ju do të mund të vlerësoni kuzhinën e shkëlqyer dhe pamjet e mrekullueshme në këto vende.

1. 360Istanbul Restaurant & Bar – in Istiklal Street

360Istanbul Restaurant & Bar është një restorant, bar dhe klub nate i famshëm, i vendosur në ndërtesën e apartamenteve të shekullit të 19-të me pamje nga rreshti i vjetër i ambasadave në Beyoglu në rrugën e famshme Istiklal.

Ofron frymë 360 gradë duke marrë pamje nga Stambolli. 360 është i hapur për drekë dhe darkë, duke ofruar një ndryshim në meze moderne turke të shkrirë me kuzhinën tradicionale turke dhe kuzhinën ndërkombëtare, si dhe një përzgjedhje ekskluzive të verërave.

Adresa: Rruga Istiklal Misirr Apt. Nr: 163/8, Beyoglu, Stamboll

 

2. Spago Restaurant & Bar – në Nisantasi

E vendosur në lagjen Nisantasi, afër Taksimit, Spago është një vend ikonik, ku mjeshtri i kuzhinierit Wolfgang Puck mban një rol si një forcë kulinare dhe lider në ngrënien e mirë.

Ky restorant kombinonë pamjet e shkëlqyera mbi Parkun Macka dhe Bosforin me dizajnin e tij unik bashkëkohor dhe atmosferën e sallës. Spago ofron një tarracë të hapur gjatë gjithë vitit. Ju mund të shijoni muzikë, kokteje të veçanta, pije alkoolike të nivelit të lartë dhe shampanjë të shkëlqyer. Ky vend është gjithashtu një vend kryesor për zbulimin e të famshëmve në Stamboll.

Adresa: St. Regis Istanbul, Mim Kemal Öke Cad. Nr: 35, Nisantası

 

3. Mesai Bar – në Beyoglu

Mesai Bar është një bar i mrekullueshëm i vendosur në Galata Istanbul Hotel. Ju mund të shijoni varietete kokteji, pije rostiçeri dhe ushqime të shijshme me pamje të mrekullueshme të Bririt të Artë dhe gadishullit historik.

Adresa: Arap Camii Mahallesi Bankalar Caddesi No:21, Beyoglu, Stamboll

 

4.16Roof Swisshotel Restaurant & Bar – në Besiktas

I vendosur në një vend unik në Besiktas, në Swissotel, dhe me pamje nga Bosfori i bukur, restoranti me tarracë 16 Roof është një vend fantastik ku mysafirët mund të shijojnë një vakt të shijshëm me performanca të DJ në një atmosferë të gjallë.

Mund të pini “shisha” më të mirë në qytet duke pirë një gllënjkë kafe tradicionale turke.

Adresa: Visnezade Mah. Acisu Sok Nr:19, Macka, Besiktas

 

5. Mikla Restaurant & Bar – në Beyoglu

Restoranti Mikla është një restorant fitues i çmimeve i Mehmet Gürs, i vendosur në lagjen Beyoglu të Stambollit, pronarit të kuzhinës që ishte pionier i skenës bashkëkohore të restoranteve në Stamboll në katin e fundit të çatisë së hotelit Marmara Pera.

Mikla ka ushqim të shkëlqyeshëm, kuzhinë të re të Anadollit (produktet tradicionale dhe të vërteta fisnike trajtohen me respekt maksimal ndërsa transformohen me një përzierje teknikash të reja dhe të lashta), pamje të lë pa frymë dhe muzikë frymëzuese.

Adresa: Marmara Pera, Rr. Mesrutiyet. Nr:15, Beyoglu, Stamboll

 

Shumë ushqime të shijshme vetëm në Stamboll, kontakto tani në Max Travel dhe përifto nga ofertat.

Looks like you have blocked notifications!