📣 Shetit Romën 3 ditë për vetëm 199€ 📣 

Super oferta e Max Travel ju sjell mundësinë e një shetitje të mrekullueshme në Romë për 3 ditë, dhe kjo kushton vetëm 199€. Me këtë paketë tërheqëse, do të keni mundësinë të eksploroni pasionin dhe historinë e këtij qyteti të veçantë.

📣 Super Oferta per Rome 📣
💝 3 Ditë në Rome prej 199€ 💝

⋙ Të Përfshira:
✔ Bileta e Avionit : Shkup – Rome – Shkup
✔ Akomodimi: 3 netë
✔ Shërbimi sipas Konceptit BB
✔ Fjetje me Mengjes
✔ Asistence 24/7 gjatë gjithë kohës
✔ Të gjitha taksat

⚠ Oferta valide per ata qe kan Viza Valide

Për rezervime kontakto:
☎ 038 754 754
☎ 049 754 754
☎ 043 754 754
☎ 046 754 754
☎ +383 49 754 754 (whatsapp)

📨 email: [email protected]
#LetsGo #MaxTravel #prishtina #kosova

Roma është një qytet magjik i njohur për të pasuruar kulturën dhe historinë e botës që nga periudha e lashtë. E njohur ndryshe si “Qyteti i Eterit” për trashëgiminë e pasur të lashtësisë së tij, Roma është shtëpia e disa prej monumenteve më të njohura dhe tërheqëse të botës, përfshirë Koloseumin, Forumin Romak, dhe Fontanën e Trevit. Një qytet i harmonisë së perfektuar midis historisë dhe stilistikës moderne, Roma është gjithashtu i famshëm për kuzhinën e tij të shkëlqyer, ku mund të shijoni specialitetet më të njohura të kuzhinës italiane në restorante të mrekullueshme të vendosura nëpër rrugicat historike. Me një atmosferë të thellë kulturore dhe artistike, Roma është një destinacion i veçantë për të shijuar artefakte të lashta, arkitekturë të mahnitshme dhe bukurinë e një qyteti që mbart pasurinë e shekujve.

 

Këtu janë disa fakte interesante rreth Romës!

  1. Forumi Romak: Forumi Romak është një kompleks i ruajtur i shtëpizave, templeve dhe strukturave publike që janë përdorur në periudhën e lashtë romane.

  2. Fontana e Trevit: Ky është një nga shkallët më të famshme të ujit në botë dhe është një destinacion i njohur për të hedhur gurë të vegjël për të siguruar një kthim në Romë.

  3. Vatikani: Roma është shtëpia e Vatikanit, shtetit më i vogël në botë, ku ndodhet Kisha Katolike Romake dhe Pallati Apostolik.

  4. Kuzhina italiane: Roma është një vend i shkëlqyer për të shijuar kuzhinën italiane, duke përfshirë pastat e shijshme, pizza, gelato (akullore italiane), dhe shumë specialitete tjera të njohura.

  5. Koloseumi: Koloseumi është amfiteatri më i madh në botë, i ndërtuar në vitin 70-80 pas Krishtit. Ky monument ikonik është një simbol i fuqisë dhe pasionit të lashtë roman.

 

Rezervo tani


Viber

Whatsapp

Facebook Messenger

 

Looks like you have blocked notifications!