Në Barcelonë 3 ditë për vetëm 279€

Super oferta e Max Travel për një udhëtim në Barcelonë 3 ditë e 3 netë, për vetëm 279€. Kjo është një mundësi e shkëlqyer për të shijuar  një harmoni të mrekullueshme të historisë, arkitekturës së mahnitshme, jetës së nxituar urbane si dhe bregun verior të detit Mesdhe.  ku tjeter se ne Max Travel qe bën ëndrrat tuaja udhëtimore realitet, duke sjellë për ju oferta me cmime me te volitshme, zgjedhje të pasura të destinacioneve, asistencë 24/7 dhe përvoja të mahnitshme për klientët e saj.

Super Oferta për Barcelonë

3 Ditë në Barcelonë për vetëm 279€

⋙ Të Përfshira:
✔ Bileta e Avionit : Tiranë – Barcelonë – Tiranë
✔ Akomodimi: 3 netë
✔ Shërbimi sipas Konceptit BB
✔ Fjetje me Mengjes
✔ Asistence 24/7 gjatë gjithë kohës
✔ Të gjitha taksat

Barcelona

Barcelona është një qytet i bukur dhe i mbushur me kulturë, i cili gjendet në bregun verior të detit Mesdhe. Ky qytet i shkëlqyeshëm është kryeqyteti i Katalonisë, një nga komunitetet autonome të Spanjës. Barcelona është një destinacion i shkëlqyeshëm për udhëtarët, pasi ofron një harmoni të mrekullueshme të historisë, arkitekturës së mahnitshme dhe jetës së nxituar urbane. Një nga pamjet më të njohura dhe të pëlqyera në Barcelonë është Katedralja e Shën Familjes. Për ata që duan të shijojnë një përzierje të artit dhe arkitekturës, Parku Güell është një destinacion i mrekullueshëm. Restorantet dhe baret lokale ofrojnë shumëllojshmëri të kuzhinës katalane, duke përfshirë tapas, paella dhe shumë specialitete të tjera. Barcelona është gjithashtu një qytet i pasur në histori, dhe Zona e Gotikës është një ndër zona më të vjetra dhe mahnitëse. 

 

Disa fakte interesante rreth Barcelonës:

Këtu janë disa fakte interesante rreth Barcelonës, qytetit të Spanjës:

  1. Arkitektura: Barcelona njihet për arkitekturën e veçantë, veçanërisht punën e Antoni Gaudí. Sagrada Família, Parku Güell, Casa Batlló dhe La Pedrera (Casa Milà) janë disa nga pikat kryesore që kanë projektuar nga Gaudí.

  2. Sagrada Família: Sagrada Família është një nga landmarket më të njohura në Barcelonë. Është një bazilikë e projektuar nga Antoni Gaudí, dhe ndërtimi filloi në vitin 1882. Megjithatë, pavarësisht se nuk është përfunduar, është një Trashëgimi Botërore e UNESCO dhe një simbol i qytetit.

  3. Parku Güell: Një tjetër veprë e Gaudí, Parku Güell është një park publik që përfshin mozaiket e ngjyrosura, skulpturat dhe elementët arkitektonikë. ofron pamje panoramike të qytetit.

  4. La Rambla: Një bulevard i njohur në zemër të qytetit, La Rambla është e njohur për atmosferën e gjallë, artistët e rrugës, dyqanet dhe kafetë jashtme. Shtrihet për rreth 1.2 kilometra.

  5. Barri Gòtic (Çetiu Gotik): Çetiu Gotik historik i Barcelonës karakterizohet nga rrugicat e ngushta mesjetare, ndërtesat historike dhe sheshet e bukura. Katedralja e Barcelonës ndodhet në këtë zonë.

  6. Kuzhinë: Barcelona shquhet për një skenë kulinarisht të pasur me fokus në kuzhinën mesdhetare. Tapaset, paella dhe krema katalane janë pjatat lokale të njohura.

  7. Plazhet: Barcelona ka disa plazhe, duke përfshirë Plazhin Barceloneta, i lehtë i qasueshëm nga qendra e qytetit. Plazhet janë të njohura për shkëlqimin e diellit, notin dhe sportet e ujit të ndryshme.

 

Rezervim i lehtë për pushime

Rezervimi i pushimeve me Max Travel është më i lehtë se kurrë më pare me ofertat e volitshme qe ajo ka gjate tere kohes.

Max Travel ofron mënyra të ndryshme për të bërë rezervime, që nga numrat e telefonit 049 754 754/ 046 754 754/ 038 754 754, në rrjetet sociale si Facebook dhe Instagram (@maxtraveldream), deri në website-in e saj (www.maxtravel.al).

Nëse jeni duke planifikuar një udhëtim, mos hezitoni të kontaktoni Max Travel për të bërë rezervimin tuaj dhe të filloni të përgatiteni për pushime të paharrueshme.

 

Rezervo tani


Viber

Whatsapp

Facebook Messenger