💝 3 ditë në Pragë për vetëm 239€ 💝 

Super oferta e Max Travel për 4 ditë e 3 netë në Paris për vetëm 239€ është një mundësi e shkëlqyer për të eksploruar qytetin e ëndrrave te cdo udhëtari. Ku tjeter se në Max Travel qe bën ëndrrat tuaja udhëtimore realitet, duke sjellë për ju oferta me cmime me te volitshme, zgjedhje të pasura të destinacioneve, asistencë 24/7 dhe përvoja të mahnitshme për klientët e saj.

📣 Super Oferta per Pragë📣

💝 4 Ditë në Pragë vetëm 239€ 💝

⋙ Të Përfshira:
✔ Bileta e Avionit : Tiranë – Pragë – Tiranë
✔ Akomodimi: 3 netë
✔ Shërbimi sipas Konceptit BB
✔ Fjetje me Mengjes
✔ Asistence 24/7 gjatë gjithë kohës
✔ Të gjitha taksat

Praga, e njohur edhe si “qyteti i mijë yje”, është një nga destinacionet më magjepsëse dhe historike në Evropë. Gjeografikisht e vendosur në qendër të Republikës Çeke, Praga është kryeqyteti dhe qyteti më i madh i kësaj shtete qendrore. Praga është një qytet që frymon me një atmosferë romantike, një histori të pasur dhe një elegancë klasike që e bën atë një destinacion të paharruar për udhëtarët. Në qendër të Pragës ndodhet Sheshi i Vjetër (Old Town Square), një hapësirë e mrekullueshme e rrethuar nga ndërtesa me arkitekturë gotike dhe renesance. Katedralja e Shën Vitit, një ndërtesë gotike e madhe, është gjithashtu një vizitë e detyrueshme për të gjithë ata që vizitojnë Pragën. Krah Sheshit të Vjetër, Kështjella e Pragës ngrihet majestikisht mbi luginën e lumit Vltava, kështjella përfshin një sërë atraksionesh. Lumi Vltava, i cili i shpërndan qytetin në dy pjesë, është një pjese integrale e bukurisë së Pragës. Praga është gjithashtu e famshme për arkitekturën e saj të Art Nouveau, si dhe për pubet tradicionale ku mund të shijoni një gotë birre Çeke të freskët. 

 

Disa fakte interesante rreth Pragës:

  1. Qyteti i mijërësë shpiseve: Praga njihet edhe si “qyteti i mijërësë shpiseve” për numrin e madh të shpiseve të bukura dhe të shpikura që mbajnë historinë dhe arkitekturën e kaluar.

  2. Karli IV dhe Charles Bridge: Karli IV, mbreti më i famshëm i Republikës Çeke, ka lënë ndikim të thellë në qytet. Charles Bridge (Ura e Karlit) është një ndërtesë e njohur e ndërtuar në kohën e tij, dhe thuhet se ai zgjodhi datën e ndërtimit sipas këshillave astrologjike.

  3. Praga Castle: Kryqëzimi i kisheve të ndryshme, shkolla, dhe edhe një katedrale, Praga Castle është një nga kastelat më të mëdha në botë.

  4. Astronomical Clock (Orloj): Ky është një nga më të vjetrit e funksionalët në botë, ndërtuar në vitin 1410. Çdo orë, turistët mbledhin rreth orlogjerit për të parë shfaqjen e kukuvajcës, figurat e thellëta dhe shfaqjen e kalendarit.

  5. Golden Lane (Ura e Artë): Një rrugicë e vogël brenda Praga Castle, ku shtëpitë janë të ngjashme me shtëpitë e ndërtuara në shekullin e 16-të. Disa nga këto shtëpi janë shtëpi muze dhe shfaqin jetën e banorëve historikë.

  6. Defenestrations of Prague: Praga është njohur për disa ngjarje dramatike të njohura si “Defenestrations of Prague”. Këto janë incidente ku persona janë hedhur nga dritaret e një ndërtese. Ngjarjet kanë pasuar periudhat e konflikteve politike dhe fetare në historinë e qytetit.

  7. Vyšehrad: Një kala historike e ndërtuar në malin me të njëjtin emër, Vyšehrad ofron një panoramë të bukur të qytetit dhe ka një histori të pasur mitologjike.

  8. John Lennon Wall: Kjo mur i dekoruar me deshira për paqe dhe liri ka qenë një simbol i protestave kundër regjimit komunist dhe një vend ku artistët dhe aktivistët shprehen përmes grafiteve dhe mesazheve.

Nëse dëshironi të eksploroni më thellësisht këtë qytet të mrekullueshëm, jeni të mirëpritur të planifikoni një vizitë në Pragë e sidomos kur Max Travel ka oferten me te mire për ju. 

 

Rezervim i lehtë për pushime

Rezervimi i pushimeve me Max Travel është më i lehtë se kurrë më pare me ofertat e volitshme qe ajo ka gjate tere kohes.

Max Travel ofron mënyra të ndryshme për të bërë rezervime, që nga numrat e telefonit 049 754 754/ 046 754 754/ 038 754 754, në rrjetet sociale si Facebook dhe Instagram (@maxtraveldream), deri në website-in e saj (www.maxtravel.al).

Nëse jeni duke planifikuar një udhëtim, mos hezitoni të kontaktoni Max Travel për të bërë rezervimin tuaj dhe të filloni të përgatiteni për pushime të paharrueshme.

 

Rezervo tani


Viber

Whatsapp

Facebook Messenger