Pozita: Hoteli SPICE HOTEL & SPA është i vendosur në regjionin  Belek, 40km nga qendra e Antalisë dhe 35km nga aeroporti.

Vendosja: Gjithsej janë 546 dhoma. Standard dhoma janë 353 (36m², 2+1pax), De luxe dhoma 25 (59m², 2pax), 6 dhoma për persona me aftësi të kufizuar, 8 dhoma lidhëse si dhe 41 dhoma familjare me mundësi lidhjeje. Të gjitha dhomat posedojnë banjë private me dush/vaskë, tharëse flokësh, ajër të klimatizuar, telefon direkt,  mini bar (pije te lehta dhe ujë rimbushet çdo dite ), arka, TV satelitor me kanale muzikore, ballkoni.

Hoteli posedon gjithashtu dhoma speciale si:  Deluxe suita 25 (50m², një dhomë e fjetjes, një banjë dhe pjesa e ndenjes), Suitëdhoma 33 (67m², dy dhoma të fjetjes dhe banjë, ose një dhomë e fjetjes një e ditës dhe një banjë), Dupleks suita 15 (55 m² dy dhoma të fjetjes pa dere në mes dhe një banjë), honeymoon suita, King suita dhe presidencial suita. Në kopsht janë vilat si pjesë e hotelit: 40 vila me dhoma standarde, me përmbajtje si dhomat standard në pjesën e hotelit, 22 vila  executive. Të gjitha dhomat janë të dekoruara në stilin Oriental.

Shërbimi: Ultra All Inclusive – bufe i hapur për mëngjes, mëngjes i vonshëm, dreka, pasdite ëmbëlsira, darka, ushqim i lehtë në orët e vona, lëng i freskët në mëngjes, akullore gjatë drekës në restorantin kryesor, disa pije lokale dhe te importuara alkoolike dhe jo alkoolike, çaj , kafe. A’la Carte restorantet me rezervim paraprak.(me pagese shtese). Nuk janë të inkuadruar në konceptin: shampanjë nga importi, vera në shishe, pijet luksoze, shërbimi në dhomë.

Përmbajtja: Ishot – restorant kryesor, A’la Carte Restorantet: Kisnish – Turk, Zeytin – Italian, Kekick – Mediteran, Wasabi – Aziatik. Baret si dhe pikat shërbyese të ushqimit përgjatë kompleksit hotelier. Mjeku,kujdestar i fëmijëve, telefoni, faksi, internet café, lodrat në kompjuter, qendra tregtare, larje rrobash dhe pastrimi kimik si dhe  rent a car, janë me pagesë.

Plazhi: Hoteli posedon plazh private me rërë, shtretërit, ombrellat, peshqirët si dhe dysheku – janë pa pagesë. Tendat ne plazhe dhe pranë pishinës janë me rezervim paraprak dhe me pagesë shtesë.

Sporti dhe argëtimi: Pishinë e jashtme dhe e brendshme për të rritur dhe fëmijë (gjysmë olimpik pishinë e brendshme), aqua park me 7 rrëshqitëse në ujë, qendër fitness, saunë, banjë turke, teren për tenis, volejboll si dhe basketboll. Me pagesë janë: qendra bukurisë, SPA qendra, birilat dhe bilardo, sportet ujore.

Program animues për të rritur dhe fëmijë gjatë ditës, në mbrëmje show program special. Mini Club per fëmijët 04-12 vjet.

HOTEL NOTE

Hoteli është i vendosur në regjionin  Belek, 40km nga qendra e Antalisë dhe 35km nga aeroporti.