🧡 169€ – Shetitje ne  Stamboll Super Oferte 🧡
💎 Pushim ne Stamboll 3 dite per vetem 169 €💎


🔴 Fluturimi me Turkish Airlines ose Pegasus Airlines
🔴 Asistence 24 ore 📲
🔴 Cmime ekskluzive ne hotelet e perzgjedhura


â‹™ TĂ« PĂ«rfshira:
✔ Fluturimi me Turkish Airlines ose Pegasus Airlines
✔ Nisje nga Prishtina, Shkupi, Tirana
✔ Bagazh 20 Kg
✔ Bileta e Avionit
✔ Akomodimi: 2 netĂ«
✔ ShĂ«rbimi sipas Konceptit BB
✔ BB- Fjetje me mengjes
✔ Asistence 24/7 gjatĂ« gjithĂ« kohĂ«s
✔ TĂ« gjitha taksat


ℹ️ Oferta Valide per Janar – Shkurt – Mars
🌀 Rezervo me kohe sepse numri eshte i limituar!
ℹ️ Transferi Aeroport Hotel Aeroport eshte opcional 15 Euro per person!

PĂ«r rezervime kontakto:
☎ 038 754 754
☎ 049 754 754
☎ 046 754 754
☎ 043 754 754
☎ +383 49 754 754 (whatsapp)

email: [email protected]
#LetsGo #MaxTravel

 

Whatsapp


Facebook Messenger

Stambolli Vendi që përmbush të gjitha dëshirat e botës dhe ju hap portat drejt bukurisë së çmuar, historisë, shoping-ut dhe flirtin në dy kontinente

Stambolli Kryeqytet I tre perandorive do ju fitoj pasi është shumë më tepër se vetëm një emër nga historia. Ky është qyteti I vetëm që lidh dy kontinente, qytet I kontrasteve dhe vlerave tradicionale. Shumica Stambollin e quajnë “kryeqytet I botës”, të tjerët “Ura mes Evropës dhe Azisë”. Megjithatë, Stambolli është qyteti më I madh në Turqi dhe një nga qytetet më të mëdha në botë, me një popullsi mbi 14 milion banorë.

Këtë herë vendosem të ndajme me ju disa fakte interesante për këtë qytet të shkëlqyer në Bosfor, ndërsa që ti zbuloni bukuritë e tij ju rekomandojmë që te beni nje pushim ne Stamboll 

  1. Në Mesjetë, kur Stambolli ishte pjesë e Perandorisë Osmane, qyteti kishte mbi 1.400 tualete publikë, në kohën kur tualete nuk ekzistonin as në pallatet mbretërore në mbretërit më të mëdha evropiane.
  2. Metroja në Stamboll është një nga metrotë më të vjetra në botë, e cila ekziston që nga viti 1875. Më të vjetra janë vetëm metroja në Londër (1863) dhe në Nju Jork ( 1868).
  3. Në histori, Stambolli ishte kryeqytet i: Perandorisë Romake, Bizantine, dhe Osmane. Megjithatë sot, Ankaraja është kryeqytet i Turqisë.
  4. Tregu i madh në Stamboll (Kapali Çarshi) është tregu më i madh i mbuluar në botë me mbi 3000 dyqane.
  5. Në Stamboll gjendet kisha-xhami më e madhe në botë (Shën Sofija) dhe e vetmja që shërben si muze për ndikimin e thurur mes dy religjioneve dominuese në rajon.

Cka me bo 3 dite ne Stamboll ?

 

 

Whatsapp


Facebook Messenger
Looks like you have blocked notifications!