Në botën e udhëtimit, emri “Dubai” është një sinonim i luksit dhe komoditetit. Ky qytet i ndritshëm në Emiratet e Bashkuara Arabe të miraton vizitorët me një gamë të pasur të shërbimeve të luksoze, hoteleve të mëdha, restoranteve me çmimeve të larta dhe shoppingut në qendrat tregtare luksoze. Nëse jeni të gatshëm për një udhëtim të papërshkrueshëm të pasuruar me luks dhe bukurinë, Dubai është destinacioni juaj ideal.

Ofertën më të mirë për të kaluar 5 ditë në Dubai  mund ta gjeni në MAX TRAVEL

Drejt shesheve të lumenjve të zhveshur me dritën e ndritur të diellit, Dubai është një qytet që përjeton një rritje të pakrahasueshme, duke ndërtuar arkitekturën më të guximshme dhe më të mrekullueshme të botës. Ky qytet është një grumbullim i kontrasteve, ku traditat e lashta arabe përplasen me mëndafshet më moderne dhe me zhvillimet më të reja në botë.

Super Oferta per Dubai për vetëm 399 Euro

Nga eksperiencat e kaluara, Max Travel ka kuptuar se si të bëjë që kjo aventurë të mos harrohet asnjëherë nga klientët, pavarësisht nëse kanë njohuri të pakta për këtë vend magjepsës, kjo do te jetë një nga shetitjet më të mira ndonjëherë. Përveq cmimit special prej vetëm 399 Euro Max Travel ka menduar për çdo detaj, që ju të përjetoni këtë super eksperiencë në Dubai, pa u menduar se cka duhet bëjmë dhe ku duhet të shkojmë.

Le të ju shpjegojmë pak më në detaje për super oferten e Dubait, Ju do të keni fluturimin, transferin, akomodimin në hotel sipas Konceptit  Fjetje me mëngjes, asistencën 24/7, taksat e aeroportit e te gjitha keto për vetëm 399 Euro.

Oferta për Dubai në kushte normale kap vleren prej 600- 700 Euro per person, por për këtë vjeshte Max travel ju sjell super oferte për Dubai me vlerë të përgjysmuar me qëllim që oferta e Dubait të jetë e kapshme për cdo person që jeton në Kosove pra vetëm 399 Euro.

Mos e humbni super ofertën për Dubai dhe kontaktoni Max travel tani për të filluar këtë aventurë të mrekullueshme.

Ju duhet vetëm të zgjidhni datën e preferuar nga lista e nisjeve dhe kthimeve të disponueshme.

Nisjet grupore për Super ofertën e Dubait janë tashmë të konfirmuara:

✔ 15 Nëntor 2023
✔ 22 Nëntor 2023
✔ 29 Nëntor 2023
✔ 01 Dhjetor 2023
✔ 13 Dhjetor 2023

 

Hotelet e mëdha dhe luksoze

Në krye të listës së gjërave që bëjnë Dubain një destinacion të papërmbajtur për luksin janë hotelet e tij të mrekullueshme. Burj Al Arab, një ndër ndërtesat më të njohura dhe mahnitëse në botë, është një hotel i njohur për tërheqjen e një clientele të seleksionuar dhe një shërbim të pakrahasueshëm. Armani Hotel Dubai është një përvojë tjetër e njëjtë e përjetuar në një ambiente të stilizuara nga shtëpia e modës Armani. Për ata që preferojnë një vendpushim buzë detit, The Palm Jumeirah ofron një stil të veçantë dhe një pamje të papërmbajtur.

 

Restorantet luksoze

Dubai nuk është vetëm për të shijuar ushqimin, por edhe për të eksploruar receta të shijshme të kuzhinës ndërkombëtare. Restorante të tilla si Pierchic dhe Nobu ofrojnë një përvojë gatronomike të papërshtatshme. Pierchic, një restorant i vendosur nën ujë, ofron një përvojë të mrekullueshme të freskisë detare dhe është një vend ku kuzhina e peshkut shpaloset në mënyrë të jashtëzakonshme. Ndërsa Nobu është një destinacion i detyruar për ata që duan të shijojnë kuzhinën japoneze me një prekje moderne dhe krijuese. Të përshtatshme për një darkë romantike apo edhe për momente të vecanta në Dubai.

 

Shopping në Qendrat Tregtare Luksoze

Dubai është njohur për blerjet e larta dhe ofron qendrat tregtare të famshme si Dubai Mall dhe Mall of the Emirates. Këtu, mund të shkruani një listë të dëshirave tuaja dhe të eksploroni dyqanet e markave të njohura botërore. Edhe pse nuk blini, shëtitja nëpër qendrat tregtare është një përvojë e mrekullueshme për të eksploruar arkitekturën moderne dhe stilin e jetesës luksoz të qytetit.

 

Spa dhe shërbime të bukurisë

Për ata që duan të shpërndahen dhe të marrin kujdesin më të mirë për veten, spa-t dhe shërbimet e bukurisë të ofruara në hotelet dhe qendrat luksoze të Dubait janë të papërmbajtura. Masazhet, trajtimet e fytyrës dhe kujdesi i flokëve janë vetëm disa nga shërbimet që mund të përfshihen në një ditë të rehatshme të luksit.

 

Aktivitete dhe aventurat luksoze

Për ata që janë të gatshëm për aventura më të mëdha, Dubai ofron një gamë të gjerë të mundësive për të eksploruar luksin në mënyrë të tjetër. Helikopterët private ju japin një perspektivë të pashoq të qytetit, duke ju mundësuar të shihni pamjen e tij nga lartësia më e lartë e Burj Khalifa ose detin azur të Perandorisë së Palm Jumeirah. Kjo është një mënyrë e veçantë për të kapur pasionin tuaj për aventurat e larta dhe për të bërë fotografi spektakolare.

Udhëtimet në jahte luksoze janë një tjetër mënyrë për të përjetuar Dubain në stil. Në burimet ujore të qytetit, ju mund të qëndroni në një yacht të ekskluzivitetit, duke ndier aromën e brire të detit dhe duke admiruar ndërtesat e shkëlqyera që shtrihen buzë plazheve të Dubai Marina. Kjo është një mënyrë për të përjetuar luksin në mënyrë të plotë, duke shijuar shërbimin e shkëlqyer dhe rehatinë që ofrohet në një ambient të papërmbajtur.

Po ashtu, mund të merrni një makinë luksoze me qira dhe të udhëtoni në stil nëpër qytet. Me një koleksion të pasur të makinave të larta të shfaqura në rrugët e Dubait, mund të eksploroni qytetin në mënyrë të pavarur, ndjehur adrenalinen e një makinë të shpejtë dhe të shijoni komfortin e saj të jashtëzakonshëm. Ky është një mënyrë e shkëlqyer për të shijuar lirinë dhe pasionin për makinat e luksit.

 

Rezervo tani


Viber

Whatsapp

Facebook Messenger