Nëse jeni duke kerkuar një destinacionion të mrekullueshëm për pushime verore, Halkidiki në Greqi është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Kjo pjesë e bukur e Greqisë ofron një përzierje të mrekullueshme të plazheve me ujëra të kristalta, historisë dhe kulturës.

Në Max Travel do gjeni shumë oferta speciale për pushimet tuaja 2024 në Greqi.

Duke e vizituar këtë destinacion, do të përjetoni një udhëtim të mahnitshëm që do t’ju lërë kujtime të paharrueshme. Max Travel ka përgatitur një blog për ju, me të gjitha mrekullitë që ju presin gjatë kësaj vere në Greqi, si një nga destinacionet më të bukura që kosovarët tani mund të vizitojnë dhe të shijojnë pushime në bregdet.

 

Plazhet e bukura

Plazhet e Halkidiki në Greqi janë disa nga më të bukurat në vend, ky rajon ofron shumë mundësi për të kënaqur verën në mënyra të ndryshme.  Halkidiki ka një bregdet të shkëlqyeshëm me plazhe të bukura, ujë të pastër dhe peisazhe natyrore të mahnitshme. 

Disa prej plazheve më të njohura përfshijnë

 • Plazhin Kalithea
 • Plazhin Sani
 • Plazhin Nikiti
 • Plazhin Kavourotripes (Gjirin e Gratëve).

 

Akomodohuni në hotele luksoze

Ka shumë hotele luksoze në Greqi, disa nga hotelet që Max Travel ju propozon të akomodoheni që kane shërbim ne konceptin Ultra All Inclusive, aktivitete te shumta te dedikuara për të gjitha moshat, ushqim shumë te shijshem dhe dhoma shumë komode janë…🤩

 • Domes Noruz Kassandra
 • Potidea Palace Hotel
 • Miraggio Thermal Spa Resort
 • Porto Carras Meliton
 • Eagles Palace
 • Sea Coast Resort

 

Argëtoni veten me këto aktivitete

Një nxitim i vogël adrenaline nuk e lëndon kurrë shpirtin. Vendi ka kushte të shkëlqyera për të pare dhe për të bërë shumë gjëra derisa ju gjendeni në Greqi…

 • Sportet ujore

Ujërat e pastër kristal të Greqisë ofrojnë kushte të shkëlqyera për aktivitete të ndryshme sportive ujore si snorkeling, zhytje në skuba, rrëshqitje në ajër, kiteboarding dhe lundrim.

 • Eksplorimi i rrënojave të lashta

Greqia është shtëpia e një pasurie të vendeve arkeologjike dhe rrënojave antike që ofrojnë njohuri magjepsëse në historinë dhe qytetërimin e saj të pasur.

 • Udhëtime me varkë dhe lundrime

Merrni një turne me varkë ose lundrim për të eksploruar limane të fshehura, ishuj të pabanuar dhe monumente bregdetare.

 

Kënaqësitë e kuzhinës

Kënaquni me kuzhinën e shijshme greke, e cila përmban ushqime të freskëta deti, shije mesdhetare dhe pjata tradicionale si moussaka, suvlaki dhe sallata greke. Në Halkidiki, Greqi, ka disa restorante të shkëlqyeshme pranë bregdetit që ofrojnë pamje të mrekullueshme dhe ushqim të shkëlqyeshëm. Këtu janë disa nga restorantet më të mira pranë bregdetit në Halkidiki:

 • Arsanas Restaurant – I vendosur buzë detit, kjo restorant ofron një kombinim të shkëlqyer të ushqimit tradicional grek dhe pamjes së bukur të detit.

 • Bacaro Beach Bar Restaurant – Në Nea Potidea, Bacaro Beach Bar Restaurant ofron një ambient të mrekullueshëm plazhi dhe një zgjedhje të shkëlqyer të ushqimit detar dhe të freskët.

 • Salona Beach Bar Restaurant – Në Sani Beach, ky restorant dhe bar plazhi ofron pamje të mahnitshme të detit dhe një shërbim të shkëlqyer. 

 • To Dichti – Në Nikiti, To Dichti është një restorant tradicional grek me pamje të mrekullueshme të detit.

 

Jeta e natës

Nata në zonën e Halkidikik në Greqi mund të jetë e mahnitshme për ata që janë të interesuar për argëtim dhe atmosfera te relaksuar bregdetare. Zona ofron një gamë të gjerë aktivitetesh dhe mundësive për të shijuar jetën e natës. Në qytetet bregdetare si Kassandra, Sithonia dhe Athos, do të gjeni një varietet të madh të lokaleve, bareve dhe klubeve të natës që ofrojnë muzikë të gjallë, festa në plazh dhe ambient të bukur me pamje nga deti. 

 

Rezervo tani


Viber

Whatsapp

Facebook Messenger