Bullgaria, me shkëmbimet e saj të pastër ajrore dhe plazhet e mrekullueshme, vazhdon të jetë një destinacion i preferuar për pushime VERA 2024. Pavarësisht se çfarë lloj personi jeni, do të gjeni diçka për të tërhequr interesin tuaj gjatë verës.

Në Max Travel do gjeni shumë oferta speciale për pushimet tuaja VERA 2024 në Bullgari.

Pavarësisht se çfarë lloj pushimi dëshironi, të uleni në plazh, të vizitoni rrënojat historike, sportet ekstreme apo jetën e natës do të jeni në gjendje të gjeni të gjitha llojet e gjërave për të bërë në Bullgari.

Bullgaria është një destinacion i përsosur për verë e sidomos kur pushimet tuaja vendosni ti kaloni me ofertat me te mira nga Max Travel qe ka përgaditur për ju.

Pse në Bullgari…?😋

 

Zgjidh zonën e preferuar

Kur bëhet fjalë për verën dhe plazhet në Bullgari, destinacioni më i njohur dhe më i njohur është Bregu Bullgar i Detit të Zi. Kjo vijë bregdetare shtrihet për rreth 378 kilometra përgjatë skajit lindor të Bullgarisë, në kufi me Detin e Zi. Ka disa zona përgjatë këtij bregdeti që janë të famshme për plazhet dhe aktivitetet e tyre verore.

 

Plazhet e bukura

Plazhet në Bullgari janë disa nga më të bukurat në vend, ky rajon ofron shumë mundësi për të kënaqur verën në mënyra të ndryshme. Bullgari ka një bregdet të shkëlqyeshëm me plazhe të bukura, ujë të pastër dhe peisazhe natyrore të mahnitshme.

 • Golden Sands

E vendosur pranë Varnës, Golden Sands është një nga vendpushimet më të mëdha të plazhit në Bullgari. Është i njohur për rërën e saj të hollë të artë dhe ujërat e pastër, duke e bërë atë një vend të preferuar për turistët gjatë muajve të verës. Zona e resortit ofron gjithashtu një shumëllojshmëri hotelesh, restorante, bare dhe opsione argëtimi.

 • Sunny Beach

Ky është ndoshta vendpushimi më i famshëm i plazhit në Bullgari, i njohur për atmosferën e tij të gjallë, plazhin e gjatë me rërë dhe gamën e gjerë të hoteleve, restoranteve, klubeve të natës dhe aktiviteteve të sporteve ujore. Sunny Beach ndodhet pranë qytetit të Nesebar dhe është një destinacion popullor për familjet, çiftet dhe udhëtarët e rinj.

 • Nessebar

Ky qytet antik është një sit i Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s dhe ndodhet në një gadishull, duke ofruar tërheqje historike dhe plazhe. Vizitorët mund të eksplorojnë kishat mesjetare të ruajtura mirë, rrugët e ngushta dhe shtëpitë tradicionale bullgare, duke shijuar gjithashtu plazhet e afërta dhe restorantet buzë detit.

 

Argëtoni veten me këto aktivitete

Bregdeti i Detit të Zi të Bullgarisë është i famshëm për aktivitetet ne plazhet e tij të bukura. Vende si Sunny Beach, Golden Sands dhe Albena tërheqin mijëra vizitorë çdo verë që vijnë për të shijuar diellin, detin dhe rërën e shumë gjera te tjera te bukura per ti bërë…

 • Sportet ujore

Ujërat e pastër kristal të Greqisë ofrojnë kushte të shkëlqyera për aktivitete të ndryshme sportive ujore si snorkeling, zhytje në skuba, rrëshqitje në ajër, kiteboarding dhe lundrim.

 • Spa dhe Wellness Retreats

Bullgaria është e njohur për burimet e saj minerale dhe vendpushimet spa. Merrni pak kohë për t’u çlodhur dhe përtërirë në një nga qendrat e shumta spa dhe Wellness që ofrojnë trajtime si banja minerale, masazhe dhe terapi balte.

 • Eksplorimi i rrënojave të lashta

Bullgaria është shtëpia e një pasurie të vendeve arkeologjike dhe rrënojave antike që ofrojnë njohuri magjepsëse në historinë dhe qytetërimin e saj të pasur.

 

Udhëtim me varkë 

Gjatë verës, bregu i Detit të Zi të Bullgarisë ofron udhëtime të ndryshme me varkë dhe lundrime që i lejojnë vizitorët të eksplorojnë peizazhet mahnitëse bregdetare, të shijojnë ujërat e kaltër të pastër dhe të zbulojnë atraksionet aty pranë.

Këtu janë disa udhëtime të njohura me varkë dhe lundrime që mund të përjetoni në Bullgari gjatë muajve të verës:

 • Lundrimet bregdetare në Detin e Zi
 • Turne me varkë në Nessebar dhe Sunny Beach
 • Turne për shikimin e delfinëve
 • Aventurat e Hopping Island
 • Lundrimet në perëndim të diellit
 • Kartat e jahteve private

 

Kënaqësitë e kuzhinës

Kuzhina bullgare gjatë verës pasqyron bujarinë e produkteve të freskëta të disponueshme gjatë kësaj stine. Këtu janë disa ushqime dhe pjata të njohura që mund të hasni në Bullgari gjatë muajve të verës:

 • Perime të freskëta
 • Sallatat
 • Mishrat e pjekur në skarë
 • Peshku i freskët dhe ushqimet e detit
 • Frutat

 

Jeta e natës

Përgjatë bregut të Detit të Zi, vendpushimet si Sunny Beach dhe Golden Sands janë të famshëm për festat e tyre në plazh. Këto festa shpesh shfaqin DJ ndërkombëtarë, muzikë live dhe një atmosferë të gjallë që zgjat deri në orët e para të mëngjesit. Klubet dhe baret e plazhit ofrojnë kokteje, shisha dhe argëtim buzë detit.

 

Rezervo tani


Viber
Whatsapp Facebook Messenger