Paris, e njohur si “Qyteti i Dritave” dhe “Romantizmi i Qyteteve,” është një destinacion i ëndrruar për çiftet që dëshirojnë një përvojë të paharrueshme romantike. Kjo metropolë e jashtëzakonshme e njohur për arkitekturën e saj të bukur, kulturën e pasur dhe atmosferën e një pasion të pashuar, bën Parisin një zgjedhje të shkëlqyer për një pushim romantikë.

Me ofertat më të mira të Max Travel, ju mund të arrini cdo destinacion për ti kaluar pushimet me personin e zemrës tuaj.

Paris është vërtet një destinacion i ëndrruar për çiftet që dëshirojnë të krijojnë kujtime të paharrueshme romantike. Permes artikullit, do të eksplorojmë disa nga pikat më magjike dhe romantike të këtij qyteti ikonik.

 

Përqafim nën Kullë Eiffel

Një udhëtim në Paris nuk kompletohet pa një vizitë në Turnin Eiffel. Kjo strukturë e shkëlqyer është simboli i qytetit dhe një vend i mrekullueshëm për një darkë romantike me pamjen më të bukur të qytetit nga lart. Ndërsa dielli flet lamtumirën e tij, drita e butë e turnit krijon një atmosferë mahnitëse.

 

Dergo te dashurën tek Katedralja e Notre-Dame

Një ndër pikat më të njohura dhe të bukura të Parisit është Katedralja e Notre-Dame. Arkitektura e saj gotike dhe detajet e përkryera e bëjnë një vend të përsosur për një stërvitje romantike. Një pasqyrë e ujit e Seinës, që ndodhet afër, shton akoma më shumë magjinë e këtij vendi.

 

Drekë romantike me pamje në Paris

Dreka romantike në Paris është një përvojë e mrekullueshme dhe magjike. Kombinimi i arkitekturës së bukur, ushqimit të shijshëm dhe atmosferës së pasur me histori bën që ky qytet të jetë një destinacion i shkëlqyeshëm për një darkë romantike. 

 

Bëni foto tek Muzeu Louvre 

Kjo është shtëpia e disa nga veprat më të njohura artistike në botë. Për çiftet që shijojnë artin dhe kulturën, një vizitë në këtë muze është e paharrueshme. Galeria e Mona Lisas dhe Venus de Milo janë thesaret e këtij vendi, duke e bërë atë një eksperiencë të mrekullueshme për dashamirët e artit.

 

Lundrimi në lumin Seine

Merrni një lundrim romantik përgjatë lumit Seine. Shijoni monumentet ikonike të Parisit të ndriçuara gjatë natës duke pirë shampanjë dhe duke mbajtur duart. Shumë turne me varkë ofrojnë një atmosferë magjike me muzikë live dhe darka gustator. Lumi Seine është një nga luminët më të njohur dhe të bukur në Paris, Francë. Shëtitja në bregun e tij ofron pamje të mahnitshme të arkitekturës së qytetit dhe mundësi për të shijuar atmosferën romantike të këtij qyteti të dritave të ndriçuara.

 

Vizito murin “Murin e Dashurisë”

Zbuloni Le Mur des Je t’aime (Muri i Dashurisë) në sheshin Jehan Rictus të Montmartrit. Ky mur i bukur shfaq fjalët “Të dua” në mbi 250 gjuhë, duke krijuar një atmosferë prekëse për çiftet. Muri i Dashurisë ka bërë pjesë në shumë filma, libra dhe histori dashurie, dhe është një atraksion romantik i njohur për turistët që vizitojnë Parisin. Ndërkohë që ky mur ka pasuar ndryshime dhe restaurime në vitet e fundit, ai vazhdon të jetë një simbol i dashurisë dhe romantizmit në këtë qytet magjik. Disa çifte shpesh shkruajnë emrat e tyre në çelësat dhe pastaj i vendosin ato në këtë vend simbolik beni edhe ju kete gjë.

 

Rezervo tani


Viber

Whatsapp

Facebook Messenger

 

 

 

 

 

Looks like you have blocked notifications!