Për turizmin bregdetar të Turqisë, Antalya është një destinacion i jashtëzakonshëm që ofron regjione të mahnitshme.

Me ofertat më të mira nga Max Travel ju mund të arrini cdo destinacion.

Për më tepër, në krahasim me shumë alternativa evropiane, hotelet turke ofrojnë çmime të përballueshme, shërbimi është aq i mirë në hotelet e Antalyas, saqë do të keni dëshirën të mos ktheheni në jetën e përditshme.

Në këtë artikull, do të shqyrtojmë veqoritë e disa prej regjioneve më të njohura të Antalyasë: Lara, Belek, Side, Kemer dhe Alanya.

 

Lara

Nëse po konsideroni një destinacion pushimesh verore, mos shikoni më larg se në regjionin Lara e vendosur në bregdetin mahnitës të Mesdheut të Turqisë. Me një kombinim të bukurisë natyrore, plazheve të shkëlqyera dhe një sërë atraksionesh, një pushim në rajonin e Larës premton një përvojë të paharrueshme për të gjitha grupmoshat. Kjo zonë ka disa nga hotelat më të bukura në botë, të ndërtuara me stil arkitekturor të veçantë. Lara është gjithashtu shtëpia e Parkut Kombëtar të Antalyasë, një rezervë natyrore me një florë dhe faunë të pasur.

✈ Largësia nga Aeroporti: 15 Minuta
⛱️ Plazha: Me Rërë

Top Hotelet në regjionin Lara:

 • Titanic Mardan Palace
 • Sherwood Suites Lara
 • Kremlin Palace

 

Belek

Belek është një nga zonat e pasura me hotele me pesë yje që ofrojnë komoditet me cilësi të lartë. Kjo zonë është një nga destinacionet më të mira ndërkombëtare për golf. Me pamjen e tij të mrekullueshme bregdetare dhe kushte të përsosura të klimës, Belek është një destinacion i preferuar për golfistët nga e gjithë bota. Regjioni ofron gjithashtu hotele luksoze, plazhe të mrekullueshme dhe mundësi për të eksploruar vendin e lashtë të Aspendosit, me amfiteatrin e tij të ruajtur mirë dhe shumë të tjera atraksione historike.

✈ Largësia nga Aeroporti: 30 Minuta
⛱️ Plazha: Me Rërë

Top Hotelet në regjionin Belek:

 • Kirman Belazur
 • Titanic Deluxe Belek
 • Granada Luxury Belek
 • Calista Luxury Resort
 • Susesi Luxury Resort
 • Selectum Family Belek
 • The X Belek
 • Susesi Luxury Resort
 • Calista Luxury Resort

 

Side

Nëse akoma nuk keni menduar për pushime këtë verë, atëherë ku tjetër se në një nga super hotelet me 5 yje që ju presin në Side, Antalya. Side ofron një përzierje mrekullish duke ofruar klimë dhe mot të ngrohtë, ujëra të pastër të detit Mesdhe si dhe shumë aktivitete të ndryshme që ju presin. Me trashëgiminë e tij të pasur historike dhe pamjen e veçantë bregdetare, Side është një nga regjionet më tërheqëse të Antalyasë. Regjioni gjithashtu ofron plazhe të mrekullueshme, si dhe mundësi për të eksploruar Parkun Kombëtar të Köprülü Canyon, i cili ofron aktivitete të natyrshme si rafting dhe udhëtime në ferratë.

✈ Largësia nga Aeroporti: 60 Minuta
⛱️ Plazha: Me Rërë – Me guralecë

Top Hotelet në regjionin Side:

 • Sunmelia Beach
 • Bosphorus Sorgun
 • Sorgun Akadia
 • J’adore Deluxe
 • Selectum Family Side
 • Port River
 • Megasaray Resort
 • Vox Maris
 • Washington Resort
 • Alba Royal
 • Arnor De Luxe

 

Kemer

Ky destinacion magjepsës në Rivierën Turke ofron një sërë hotelesh të jashtëzakonshme që plotësojnë dëshirat e pushuesve që kërkojnë rehati dhe shërbime perfekte derisa ofron një përzierje mrekullish duke ofruar klimë dhe mot të ngrohtë, ujëra të pastër të detit Mesdhe si dhe shumë aktivitete të ndryshme që janë pergaditur vetëm për pushuesit. Kemer është një regjion që lidh bukurinë e natyrës së Antalyasë me kulturën dhe historinë e lashtë.  Plazhet e Kemerit janë tërheqëse për bregdetarët dhe një destinacion i preferuar për të kryer aktivitete si snorkeling dhe skuba.

✈ Largësia nga Aeroporti: 60 Minuta
⛱️ Plazha: Me gurë

Top Hotelet në regjionin Kemer:

 • Dosinia Luxury Resort
 • Imperial Sunland
 • Paloma Foresta
 • Orange County Kemer
 • Sherwood Exlusive Kemer
 • Aydinbey Sui

 

Alanya

Nëse jeni në kërkim të arratisjes së fundit luksoze me akomodime të shkëlqyera dhe pajisje të klasit botëror, Alanya shfaqet si një nga destinacionet më të mira për super hotele gjatë sezonit të verës. Ky destinacion magjepsës në Rivierën Turke ofron një sërë hotelesh të jashtëzakonshme që plotësojnë dëshirat e pushuesve që kërkojnë rehati dhe shërbime perfekte. Alanya është gjithashtu shtëpia e “Grotës së Piratëve,” një peizazh shkëmbor i cili mund të eksplorohet me anë të anijeve turistike.

✈ Largësia nga Aeroporti: 1 orë e 20 Minuta
⛱️ Plazha: Me Rërë – Me guralecë

Top Hotelet në regjionin Alanya:

 • Mukarnas Resort
 • Kirman Arycanda
 • Xoria Deluxe
 • Numa Bay Hotel

 

 

Rezervo tani


Viber
Whatsapp Facebook Messenger