Alan Xafira Deluxe 5 ★★★★★
⋙ Ultra All Inclusive | Alanya
✦ 15 / Qershor – 579€

00000000

⋙ Të Përfshira:
✔ Bileta e Avionit : Prishtinë – Antalya – Prishtinë
✔ Transferi : Aeroport – Hotel – Aeroport
✔ Akomodimi: 7 netë
✔ Shërbimi sipas Konceptit uLTRA AIl Inclusive
✔ Asistence 24/7 gjatë gjithë kohës
✔ Fluturim direkt – Turkish Airlines
✔ Të gjitha taksat

POZITA: Hoteli Alan Xafira është i vendosur në Turkler regjionin, 15 km nga Alania dhe 100 km nga aeroporti Antalisë

VENDOSJA: Hoteli Alan Xafira posedon gjithsej 804 dhoma. Dhomat në ndërtesën e hotelit janë me standarde superiore 634 (37m², një dhomë gjumi, një banjo, max.3 + 1pax); dhoma familjare 126 (50m², dy dhoma gjumi me derë në mes, një banjo, max.4pax); 8 dhoma për mysafirët me aftësi të kufizuara; Garden dhoma familjare 16 (53m², një dhomë gjumi, një dhomë e ditës , një banjo, qasje të drejtpërdrejtë në pishinë, max.3 + 1pax); VIP Villas (120m², ndodhen rreth pishinës private, tri dhoma gjumi, dhomë e ditës, dy dushe dhe një banjo me Jacuzzi, tre ballkona, max.4 + 1pax). Të gjitha dhomat janë me banjo private me dush, tharëse flokësh, sistem qendror të klimatizimit, telefon direkt, mini bar(ujë dhe ujë mineral rimbushen çdo ditë), arkë, TV satelitor dhe kanale muzikore, dyshemeja laminat dhe ballkon.

SHËRBIMI: Ultra All inclusive – bufe i hapur për mëngjes, mëngjes i vonëshëm, dreka, ushqim i lehtë pasdite, darka ushqim i lehtë në orët e vona, të gjitha pijet standarde alkoolike dhe jo-alkoolike nga importi dhe lokale janë pa pagesë, akullore gjatë orëve të caktuara

A’la Carte Alan Xafira restoranti me rezervim paraprak (vetëm një herë gjatë qëndrimit), ushqimet dhe pijet, Bar plazhi nga ora 10.00 – 18.00. Nuk përfshihen: të gjitha pijet nga importi, lëngjet frutash të freskëta, të gjitha pijet në shishe, shërbimi në dhomë, shampanja nga importi dhe verërat speciale.

PËRMBAJTJA: Restoranti kryesor me byfe të hapur A’la Carte restorantet:Kuzhinë turke Kuzhinë italiane, Restorante Peshku, bare përgjatë kompleksit hotelierik. Me pagesë janë: mjeku, larja rrobash, kujdestari fëmijëve, floktari, telefon, faks, interneti (në Lobby është pa pagesë, kurse në dhomë me pagesë), qendra tregtare, rent a car. .

PLAZHI: Hoteli Alan Xafira posedon plazhin privat – me rërë dhe guralecë, shtretërit, ombrellat dhe peshqirët për plazh janë pa pagesë. Plazhi është 550m larg nga hoteli dhe çdo 15 minuta ofrohet trasporti organizuar per në plazh dhe kthimi prapa deri ne hotel.

SPORTI DHE ARGËTIMI: Pishinat e jashtme dhe të mbrendshme për të rriturit dhe fëmijë, rrëshqitëse në ujë, banjë Turke, sauna,qendër fitnesi, terene tenisi, ping pong janë pa pagesë. Me pagesë: Masazh, sportet ujore, Wellness& SPA Qendra, bilardo.

Programet argëtuese gjatë ditës Alan Xafira, gara pranë pishinës dhe në plazh, në mbrëmje show programe. Mini klube për fëmijë nga mosha 04 – 12 vjet.

Për rezervime kontakto:
☎ 038 754 754
☎ 049 754 754
☎ +383 49 754 754 (viber)
email: [email protected]

Looks like you have blocked notifications!