Hapet hoteli më i ri ultra-luksoz në Dubai, Atlantis The Royal që do të përcaktojë plotësisht perspektivën tuaj të luksit. Royal Atlantis Resort & Residences është një kompleks banimi luksoz befasues i vendosur në ishullin e famshëm artificial të Palm Jumeirah dhe ndodhet tridhjetë minuta larg nga Aeroporti Ndërkombëtar i Dubait. 

Me ofertën e Max Travel, ju mund të shihni nga afër bukuritë e Dubait.

E krijuar nga dizajnerët, arkitektët dhe artistët kryesorë në botë, ky është një destinacion ku gjithçka është krijuar për të sfiduar kufijtë e imagjinatës.

Royal Atlantis Resort & Residences ju ofron rehati të jashtëzakonshme  në brendësi të 43 kateve, me 795 dhoma luksoze, suita, apartamente, penthouse që kanë pishinat e tyre private brenda, me 231,000 vende parkimi për banorët dhe mysafirët, 28 restorante të klasit botëror dhe 35 dyqane.

Banorët e një kompleksi Royal Atlantis Sky Courts me katër dhoma gjumi mund të shijojnë pamje panoramike nga tarracat e tyre të jashtme me pishina, ndërsa Garden Suites përbëhet nga dy kopshte të cilat janë të stiluara në dy kate dhe kanë një pishinë private dhe hapësirë argëtimi.

 

Royal Atlantis Resort ofron shumë atraksione për të bërë, duke përfshirë një milje e gjysmë plazh privat, Atlantis Aquaventure ofron gjithashtu nje ndër rekordet e saj si parku ujor më i madh në botë, i cili mban titullin e rekordeve botërore Guinness.

Fëmijët tuaj mund të shijojnë Akuariumin Lost Chambers dhe Atlantis Explorers Club, si dhe objektet e gjitarëve detarë Dolphin Bay dhe Sea Lion Point. Vendpushimi është gjithashtu shtëpia e një prej rezervuarëve më të mëdhenj të kandil deti në botë me 4000 kandil deti.

Ndërkohë, të rriturit mund të arratisen në banjën holistik katrorë Awaken Wellness ose në një nga klubet e plazhit vetëm për të rritur, White Beach dhe Nobu by the Beach. Përveq kësaj ju mund të shihni Skyblaze Fountain, një shfaqje me ujin dhe me zjarrin.

Me 17 bare dhe restorante, duke përfshirë tetë nga kuzhinierë të famshëm sjell per ju shumë opsione nga e gjithë bota për ngrënien më të mirë gjatë pushimeve.

Për vizitorët, Cloud 22 ofron pamje panoramike nga 22 metra në ajër me disa pije buzë pishinës dhe kuzhinë mesdhetare.

 

Atlantis The Royal pas punimeve 8 vjecare që u realizuan, pritet të filloj punën në shkurt të këtij viti (2023), ku perveq faktit se është një hotel luksoz dhe një projekt rezidencial prej 1.4 miliardë dollarësh, hapja e resortit ka qenë një hapje mjaftë e diskutuar edhe në media.

Përveq komoditetit që pritet te sjell, ata sjellën edhe këngëtaren e njohur Beyonce pas 4 vitësh në skenën muzikore me një performancë te jashtëzakonshme live gjatë hapjes solemne që patën.

Koncerti i cili u mbajt gjatë fundjavës, ishte ngjarja finale e “zbulimit të madh” të hotelit, me mbi 1500 të ftuar e ndër të cilët eshte edhe modelja Kendall Jenner, reperin Jay-Z dhe një mori influencuesish të tjerë, socialistë dhe mbretërorë.

Looks like you have blocked notifications!