Skena e blerjeve në Kemer ofron një përvojë interesante që nuk do të ishte e plotë pa pazaret e saj të shumta. Në çdo ditë të javës, një pazar me temë funksionon në qendrën e Kemerit si dhe në lagje të ndryshme, duke shitur një sërë mallrash duke filluar nga prodhimet e freskëta dhe produktet turke deri te xhinglat e përdorura.

Vetëm me ofertën e Max Travel mund të shijoni Antalyan ne MAX, dhe sigurisht shopping të çmendur dhe të lirë.Përveç pazareve shumëngjyrëshe, ka edhe pavionet dhe qendrat tregtare me gjithçka nën një çati. Shumica e tyre janë të përqendruara në Kemerin qendror, ku mund të gjeni bizhuteri të bëra në vend dhe qilima të punuar me dorë. Pazaret janë thelbësore kur bëni blerje në Kemer, madje edhe në një qendër tregtare, kështu që është koha për të përmirësuar aftësitë tuaja negociuese dhe për t’u përgatitur për një aventurë emocionuese blerjeje në Kemer. Shikoni disa nga vendet më të mira për të bërë pazar në Kemer.

 

1. Rruga tregtare e Bulevardit Ataturk

Rruga tregtare e Bulevardit Ataturk në qendër të Kemerit është rruga tregtare më e madhe dhe më e ngarkuar në qytet. I veshur me dyqane suveniresh, turistët në këtë bulevard mund të blejnë bizhuteri, punime artizanale, kafe turke, ëmbëlsira, qilima dhe tekstile.

Këtu krijohen edhe tregje javore në ajër të hapur për shitësit që të shesin produkte vendase. Të hënën, do të gjeni një shumëllojshmëri frutash, perimesh, erëzash dhe ëmbëlsirash vendase të sjella në Kemer nga fermerë nga i gjithë rajoni. Tregu i së hënës thuhet se është tregu më i madh i produkteve të freskëta në qytet. Të martën në këtë bulevard funksionon një treg tekstili, i cili shet veshje dhe pëlhura me çmime të ulëta.

Adressa: Blv. Atatürk, Kemer, Antalya, Turqi

 

2. Tregu i Lagjes Camyuva

Tregu i Lagjes Camyuva është një treg lokal që funksionon çdo të mërkurë në lagjen Camyuva. Me seksionet e prodhimeve të freskëta dhe të mallrave shtëpiake që funksionojnë nga mëngjesi herët deri në muzg, tregu tërheq kryesisht vizitorë që kërkojnë një përvojë tregtare lokale kulturore.

Nga frutat dhe perimet e freskëta, erëzat dhe djathrat e deri te veshjet dhe pajisjet shtëpiake, ky treg ofron një përzgjedhje të madhe të produkteve vendore sa mund t’ju nevojiten ndonjëherë. Ndërsa çmimet shfaqen për shumicën e mallrave, mund të provoni të bëni pazare dhe të argëtoheni pak duke u tallur me shitësit. Çmimet këtu janë më të ulëta se dyqanet e suvenireve në Kemerin qendror, kështu që ejani këtu nëse jeni duke kërkuar të blini produkte turke me çmime të përballueshme.

Adressa: Çamyuva, 07980 Kemer, Antalia, Turqi

 

3. Bazar Kemer

Bazar Kemer shumëngjyrëshe në bulevardin Ataturk funksionon të enjten, duke shitur të gjitha llojet e xhinglave, porcelani dhe mallra të përdorura. Pazaret janë thelbësore në këtë treg pasi ndodhet në rrugën kryesore turistike. Vëreni në provë aftësitë tuaja të pazarit këtu dhe thjesht mund të largoheni me suvenire unike.

Nëse i afroheni më afër kohës së mbylljes, mund të arrini edhe të merrni zbritje më të mëdha për çdo gjë që dëshironi të blini, pasi shitësit janë të etur të shesin sa më shumë që të munden dhe të fitojnë paratë e tyre për ditën.

Adressa: Merkez, Nr:, Deniz Cd. Nr:54, 07990 Kemer, Antalia, Turqi

 

4. Oscar pazari Kemer

Pazari i Oskarit është një pavijon i madh në Kemer që përmban radhë të pafundme dyqanesh të brendshme dhe tenda në natyrë, me tezga që shesin gjithçka që mund të imagjinoni. Nëse jeni duke kërkuar suvenire, tekstile, çanta, këpucë apo fruta të thata, këtu mund të gjeni gjithçka që dëshironi. Vendin mund ta gjeni në anën perëndimore të rrugës tregtare të Bulevardit Ataturk.

Punime të ndryshme të punuara nga gratë vendase shiten gjithashtu këtu dhe do të përbënin një pjesë të bukur dekorative në shtëpinë tuaj për t’ju kujtuar pushimet tuaja në Kemer. Ashtu si me shumicën e pazareve, veçanërisht në Kemerin qendror, çmimet duhet të negociohen në të paktën 30% poshtë nga çmimi fillestar i ofruar.

Adressa: Yeni, 07980 Kemer, Antalia, Turqi

 

5. Qendra Tregtare Kemer

Shkoni në Qendrën Tregtare Kemer nëse preferoni të bëni blerje në komoditet me ajër të kondicionuar. Këtu do të gjeni një supermarket, disa butikë mode, dyqane bizhuterish dhe këpucësh, si dhe artikuj lëkure si rripa dhe çanta dore. Ndryshe nga shumica e qendrave tregtare, ju mund të bëni pazare për çmimet e mallrave në disa nga dyqanet në këtë qendër tregtare, por duhet të jeni këmbëngulës. Ju mund të ktheheni disa ditë me radhë për çdo gjë që ju bie në sy derisa të jeni të kënaqur me çmimet e ofruara kur bëni pazare.

Kjo qendër tregtare është aq e madhe sa mund të kaloni orë të tëra duke bërë blerje këtu. Nëse jeni të uritur, hani një vakt në fushën e ushqimit në katin e fundit, me kuzhinë lokale dhe zinxhirë të ushqimit të shpejtë.

Adressa: Yeni, Atatürk Blv. Nr 33, 07980 Kemer, Antalia, Turqi

 

Tani që gjetëm vendet më të mira në Kemer për shopping, mbetet vetëm të merrni ofertën më të mirë për udhëtim në MAX TRAVEL duke filluar nga 479 Euro.

Looks like you have blocked notifications!