Bodrum është kthyer në një nga destinacionet më të çmuara të Turqisë, i njohur për plazhet e tij të bukura, hotelet luksoze, jetën e gjallë të natës dhe historinë e pasur, padyshim që nuk do të mungojë as pjesa e adhuruesve të blerjeve.

Max Travel ka ofertat me te mira qe ju te kaloni pushimet tuaja ne Rivieren Turke.

Me një fluks vizitorësh, Bodrumi është shndërruar në një vend të njohur përgjatë Rivierës Turke.

Kur bëhet fjalë për blerjet në Bodrum, do të gjeni një shumëllojshmëri opsionesh duke përfshirë tregjet lokale, butikët dhe qendrat tregtare. Shikoni opsionet për vendet më të mira për të bërë shopping në Bodrum…

 

Tregu i Bodrumit (Pazar)

Tregu lokal në Bodrum është një vizitë e domosdoshme për entuziastët e blerjeve. Ai zhvillohet çdo të martë dhe ofron një gamë të gjerë artikujsh, duke përfshirë produkte të freskëta, erëza, tekstile, veshje, punime artizanale dhe suvenire. Mund të gjeni produkte unike turke dhe të bëni pazare me shitësit për oferta më të mira.

 

Bodrum Marina

E vendosur në zemër të Bodrumit, zona e marinës është një strehë e vërtetë për ata që kërkojnë luks dhe stil. I vendosur përgjatë vijës bregdetare piktoreske, ky distrikt i gjallë është i njohur për atmosferën e tij simpatike dhe pamjet befasuese të detit Egje. Ndërsa endeni nëpër rrugët magjepsëse të marinës, do të zbuloni një thesar të butikëve të nivelit të lartë dhe dyqaneve të stilistëve që kujdesen për blerësit më të hollë.

 

Qendra tregtare Oasis

Një nga qendrat tregtare të njohura në Bodrum është Qendra Tregtare Oasis. E vendosur në Gumbet, një qytet i afërt nga Bodrum, Oasis Shopping Center është një qendër moderne me një shumëllojshmëri dyqanesh, duke përfshirë dyqane veshjesh, elektronikë, kozmetikë dhe dekor në shtëpi. Ajo ofron një përvojë të rehatshme blerjeje të brendshme me marka të shumta dhe një fushë ushqimore për pije freskuese.

 

Tregu Antik 

Nëse keni interes për antike, drejtohuni në Tregun Antik të Bodrumit, i vendosur pranë Kalasë së Bodrumit. Ky treg ofron një koleksion artikujsh të cilësisë së mirë, duke përfshirë bizhuteri, qeramikë, qilima, mobilje dhe më shumë. Merrni kohën tuaj për të shfletuar nëpër stalla dhe për të gjetur pjesë unike me vlera historike.

 

Rruga e Bareve në Bodrum

Në mbrëmje, rruga e gjallë e Barit në Bodrum kthehet në një treg të zhurmshëm, duke ofruar një sërë dyqanesh që shesin veshje, këpucë, aksesorë dhe zanate tradicionale turke. Kjo zonë është e njohur edhe për jetën e saj të gjallë të natës, duke e bërë atë një vend të njohur për blerje dhe argëtim.

Ju mund të kaloni kohën tuaj në dyqane për të kërkuar atë që ju deshironi për të kujtuar Bodrumin ose thjesht deshironi të dukeni bukur.

Në Bodrum ju presin shumë gjëra të bukura, por vetëm nëse nxitoni të përfitoni nga oferta MAX TRAVEL.