Dubai është një destinacion që shumica e njerëzve e kanë ëndërruar ta vizitojnë. Ky qytet i mrekullive ju mahnit me pasurinë e tij kulturore dhe atraksionet e mahnitshme, duke sjellë në një përzierje të unikës së traditës dhe modernizmit.

Nëse deri më tani e keni pasur të vështirë të realizoni këtë ëndërr për shkak të çmimeve, Max Travel ka një super ofertë për Dubai që përshtatet për çdo xhep dhe është planifikuar me kujdes.

Përveq çmimit të veçantë prej vetëm 419 Euro, Max Travel është kujdesur për çdo detaj, duke ju siguruar një eksperiencë të jashtëzakonshme në Dubai pa pasur nevojë të mendoni për detaje të tjera.

Le të fillojmë këtë udhëtim të mrekullueshëm në Dubai!

10 Arsye për të Vizituar Dubain

Fillimisht, shpjegojmë 10 arsyet kryesore pse duhet të vizitoni Dubain, rrokaqiejt e bukur, ndërtesa moderne, plazhe të bukura dhe opsionet e mrekullueshme të akomodimit gjithëpërfshirës, të gjitha e bëjnë Dubain një destinacion fantastik turistik.

1. Dubai po ndryshon me shpejtësi
2. Ar, flori kudo!
3. Ushqimi është i shijshëm
4. Është një ekstravagancë rëre
5. Plazhet janë të shkëlqyera
6. Është shtëpia e shoppingut
7. Mund të shkoni në Burj Khalifa
8. Jeta e natës në Dubai
9. Dubai është shumë i sigurt
10. Dubai i vjetër do t’ju rikthejë në kohë

 

Çfarë duhet të dini kur vizitoni Dubain

Këtu kemi përfshirë disa këshilla dhe informacione praktike për udhëtarët që planifikojnë një udhëtim në Dubai, duke përfshirë rregullat dhe zakonet vendase. 

 1. Koha më e mirë për të planifikuar një vizitë në Dubai
 2. Siguria
   Linja telefonike e policisë së Dubait (shërbimi Al Ameen) – 8004888
   Ambulanca – 998 ose 999
   Policia – 999
 3. Fotografia
 4. Alkooli lejohet në Dubai
 5. Ushqimi dhe uji
 6. Paratë

 

Çka të bëni për 5 Ditë në Dubai

Dita 1. Arritja në Dubai dhe kohë e lire

Pas fluturimit, dhe arritjes në hotel pjesa tjeter e ditës ju mbetet e lire, Max Travel është kujdesur plotësisht për detajet e udhëtimit tuaj, por për ditën të parë, kemi vendosur që ju të keni kontrollin dhe të vendosni vetë se si dëshironi ta kaloni këtë ditë të veçantë.

Relaksohuni në plazhet e jashtëzakonshme të Dubait për të shijuar diellin dhe detin, ose për ata që janë tërhequr nga mrekullia e qytetit, një vizitë në disa nga destinacionet e njohura të Dubait është një opsion i shkëlqyeshëm.

Vendosni ju për këtë…

Dita 2. Shetitje e organizuar në Dubai 

Detajet për Dubai City Tour janë si më poshtë:

✔ Ora 9:00 – Nisja nga hoteli
✔Ora 9:15 – Ndalemi për foto në Jumeirah Beach
✔Ora 9:45 – Vizitë në Xhaminë Jumeirah
✔Ora 10:10 – Vizitë në Marjan Gallery
✔Ora 10:30 – Vizitë në Muze
✔Ora 11:10 – Abra Station
✔Ora 11:20 – Vizitë në Spice Souk dhe Gold Souq
✔Ora 12:25 – Al Ras Metro Station
✔ Ora 12:45 – Dubai Mall

Fillimisht, ju do të shijoni bukurinë e plazhit të Jumeirah dhe do të keni mundësinë për të bërë disa foto të paharrueshme. Pastaj, vizitojmë Xhaminë Jumeirah për të admiruar arkitekturën e saj të mrekullueshme kur jemi tek mrekullit do vizitojme edhe Marjan Gallery. E pasi kemi përfunduar vizitat në xhami dhe galeri, vazhdojme për tek Muzeu për të vazhduar me pas tek anijet tradicionale të Dubait në Abra Station dhe kjo nuk mbaron me kaq sepse vizita jone do te vazhdoj tek Spice Souk dhe Gold Souq. Pas kësaj, shkojm në Al Ras Metro Station dhe në pjesën e mbetur të ditës, do e kalojm ne Dubai Mall, një nga qendrat tregtare më të mahnitshme në botë. Këtu, përveç shoppingut të klasës botërore, do te shohim edhe fontanën e bukur të Dubait dhe ikonën e tij Burj Khalifa.

Vazhdojmë me ditën e tretë

Përjetoni emocionet e një udhëtimi me Jeep Safari në shkretetirë, duke përshkuar terrenin e vështirë dhe duke ndier adrenalinën të rritet në trupin tuaj, shikoni perëndimin magjepsës të diellit perderisa qendroni mbi zallin e shkretetires, pastaj vazhdoni në një kamp tradicional beduinësh në këtë turne të pabesueshëm dhe të paharrueshëm.

Përpara se të bëni foto me diellin që perëndon në sfond, ndjeni zallin e imët që rrëshqet mes gishtërinjve tuaj ndërsa bëni rrugën për në kampin e Shkretëtirës. Këtu do t’ju mirëpresin me çaj arab dhe kafe me shije me hurma dhe pije joalkoolike për të shuar etjen tuaj.

Ndjeni kulturën duke u veshur me veshje tradicionale dhe bëni selfie ndërsa artisti i këna-s ju pikturon dorën. Kjo do të pasohet nga shfaqja Tanoura (valle tradicionale popullore), Shfaqja e zjarrit dhe Belly Dancer do të performojnë në ritmin e Muzikës Arabe.

Shijoni vaktin tuaj me ushqime shumë të shijshme duke përjetuar mikpritjen arabe në këtë turne në Desert Safari, një herë në jetë, në Dubai.

 

Dita e katërt por jo e fundit…

Ju keni plot liri për të vendosur se si dëshironi të kaloni ditën tuaj. Në ora 7 të mbrëmjes, ne ju çojmë për të eksploruar Dubai Marina, një zonë e bukur dhe e modernizuar. Shijoni një shetitje magjepsëse me anije për disa orë me radhë dhe një darkë mahnitëse, me pije të shumta pa limit e në të njëjtën kohe duke parë pamjet e ekstravagante që ofron Dubai Marina përrreth. Max Travel përveq që ju ka ofruar një super ofertë për Dubai, ata kanë përgatitur me shumë kujdes këtë eksperiencë të papërsëritshme që do të mbetet në kujtesën tuaj për gjithë jetën. Përgatituni për një mbrëmje të jashtëzakonshme me ushqim të shkëlqyer dhe pamje magjepsëse të qytetit në dritën e hënës në Dubai Marina!

 

Dita e pestë

Pas katër ditëve të mrekullueshme në Dubai, zgjohuni në ditën e pestë dhe shijoni mëngjesin e shkëlqyeshëm në hotelin tuaj. Kjo ditë është e lirë për ju për të vendosur se si dëshironi të kaloni kohën e mbetur në këtë qytet të mahnitshëm. Pasi keni kaluar një kohë të shkëlqyeshme, ka ardhur momenti për të kthyer kujtimet tuaja në shtëpi.

Max Travel është këtu për të siguruar një kthim të rehatshëm dhe të sigurt drejt shtëpisë, duke e përfunduar kështu këtë udhëtim të paharrueshëm me një përvojë të paparë në Dubai.

 

Ku me i bo fotot më të mira në Dubai

Nëse po kërkoni vendet më të mira për fotot në instagram në Dubai, jeni në vendin e duhur!

1.Burj Khalifa
2. Burj al Arab
3. Dubai Creek Harbour
4. Atlantis, The Palm
5. Dubai Miracle Garden
6.Wings of Mexico
7.Dubai Mall
8.Shkretëtira e Dubait
9.Dubai Frame
10.Dubai Marina

 

10 Qendrat tregtare më të mira në Dubai

Dubai është një parajsë për blerjet, dhe këtu do të gjeni një listë të 10 qendrave tregtare më të njohura dhe tërheqëse.

 1. Dubai Mall
 2. Mall of the Emirates
 3. Nakheel Mall
 4. Cityland Mall
 5. Dubai Outlet Mall
 6. BurJuman Center
 7. CITY CENTRE DEIRA
 8. WAFI MALL
 9. The Pointe Mall
 10. DUBAI MARINA MALL

Cka me ble në Dubai

1. Llambat Aladdin
2. Çokollatë me qumësht deveje
3. Fenerët (Llampa)
4. Hurmat e Dubait
5. Standët e Kuranit

Restorantet më romantike në Dubai

Për ata që janë në kërkim të një darkë romantike, prezentojmë disa restorante të veçanta me kuzhinë të shkëlqyer dhe ambiente të mrekullueshme.

1. At.Mosphere
2. Pierchic
3. Armani Ristorante
4. Palm Avenue
5. Kris with A View
6. 101 Dining Lounge and Bar
7. Hakkasan
8. Karma Kafe


Qysh me kalu një mbrëmje në Dubai

Nëse jeni të pasionuar për jetën e natës, ofrojmë rekomandime për klubet më të mira të natës në Dubain.

1. Në krye të Burj Khalifa
2. Shikoni shfaqjen e shatërvanit të Dubait
3. Dubai Marina dhe JBR
4. Udhëtim në përroin e Dubait
5. Safari në shkretëtirë gjatë natës

Disa nga clubet më të mira në Dubai

1. Armani/Privé Nightclub
2. Cavalli Club
3. Base
4. Club 360
5. Boudoir Club
6. Billionaire Mansion Nightclub
7. White Dubai Nightclub 

 

Rezervo tani


Viber

Whatsapp

Facebook Messenger