Tani kur të gjithë kanë filluar të rezervojnë pushimet e tyre në destinacionet më të bukura të pushimeve në Turqi me ofertat më të mira të Max Travel. Ne kemi mbledhur 9 nga destinacionet më të bukura të pushimeve.

Çdo vend në Turqi mund ta vizitoni me ofertat më të mira nga Max Travel .Edhe pse dendësia në hotele ka nisur tashmë, interesimi i turistëve për pushime vetëm sa vjen në rritje. Max Travel për ju këtë herë ka përpiluar destinacionet më të njohura të pushimeve të sezonit veror në Turqi, për ata që bëjnë plane pushimesh, e keto vende perveq plazheve te mahnitshme qe kan ju ofrojne edhe pamje te bukur e atraksione te shumta gjate dites dhe nates.

 

1. Alanya

Alanya është një qytet i vendosur në lindje të Antalias dhe në bregdetin e Mesdheut. Alanya, e cila ia vlen të shihet me bukurinë dhe natyrën e saj historike, është ndër qendrat më të preferuara të pushimeve në bregdetin e Mesdheut. Alanya shquhet si një nga resortet e preferuara të pushimeve me një gjatësi prej 70 km në bregdetin e Mesdheut të njohur si riviera turke.

 

2. Bodrum

Bodrum, i njohur si Halicarnassus në kohët e lashta, u bë një nga vendbanimet më të rëndësishme në histori. Gjiri i Bodrum Aspat, i cili do të magjeps vizitorët e tij me bukuritë e tij natyrore, ofron mundësinë për të eksploruar shumë bukuri të tjera si Gjiri Bardakçı, Ishulli i Lepurit, Lugina e Gjumit, Ujëvara Değirmen.

 

3. Side

Side është një zonë shumë tërheqëse dhe e njohur në Rivierën Turke. Side ndodhet në një gadishull të ngushtë në Mesdhe dhe ka një histori mijëravjeçare. Dielli, deti, natyra dhe historia e pasur e kombinuar, e bëjnë Side një zonë shumë të njohur plazhi dhe aksesi i mirë nga Aeroporti i Antalias bëjnë një kërkesë të madhe për strehim në këtë zone.

 

4. Belek

 

Beleku elegant është i famshëm për golfin, plazhet dhe peizazhet e bukura. Këtu do të merrni edhe një paraqitje të shkurtër të historisë së pasur të Turqisë. Pra, pavarësisht nëse planifikoni nxirjen tuaj, ose të eksploroni qytetet e lashta greke, resorti popullor i Antalias nuk do të zhgënjejë.

 

5. Kemer

Brigjet e mrekullueshme të detit dhe rajonet e dendura malore kombinohen për të krijuar Kemerin perfekt si kartolinë. Shijoni pamjet e marinës plot zhurmë, të komplotuar pak poshtë gjelbërimit të harlisur të parkut kombëtar të mrekullueshëm përreth, pikërisht në Rivierën e mbushur plot turke. Karnavalet plot gjallëri, tregjet e volitshme dhe klubet e natës nuk duhet të mungojnë.

 

6. Kaş

Kaş është një qark i provincës Antalia. Kas është, 212 km nga Antalia. E vendosur poshtë maleve të pakapërcyeshme, Kaş i bën vizitorët e saj të përjetojnë një parajsë me diellin e tij të ndritshëm, detin e pastër dhe rrugët me kalldrëm.

 

7. Çeşme

Çeşme është një qark i provincës İzmir në Turqi. Është një nga vendet e para që të vijnë në mendje kur bëhet fjalë për pushime në Turqi. Në lindje të rrethit ndodhet qyteti Urla, Deti Egje ndodhet në veri, perëndim dhe jug. Ndër vendet që duhet parë në Çeşme janë Ilıca me plazhet e saj të arta dhe Alaçatı me hotelet e saj butik. Çeşme, ku transporti ofrohet lehtësisht, shquhet si i vetmi qytet me autostradë midis qytetit dhe qendrës së rrethit në Turqi.

 

8. Plazhi Lara

Me hotelet e tij ekstravagante dhe plot shkëlqim me pesë yje, nuk është çudi që shumë njerëz e shohin Lara Beach si përgjigjen e Turqisë për Las Vegas. Pishinat e harlisura, restorantet, parqet ujore dhe madje edhe llixhat sensacionale, të gjitha ia shtojnë magjinë këtij resorti.

 

9. Fethiye

Me bukuritë natyrore, trashëgiminë kulturore dhe strukturën historike, ajo ruan çdo vit vendin e saj ndër destinacionet më të preferuara të pushimeve të adhuruesve të pushimeve. Fethiye, e cila është ndër burimet më të rëndësishme të të ardhurave nga turizmi në vend, shquhet si një nga vendbanimet turistike në botë me limanet e saj unike, plazhet e gjata dhe trashëgiminë kulturore.

 

Tani për të gjetur hotelet më të mira në këto vende përrallore të Turqisë, kontaktoni Max Travel dhe mëso më shumë rreth tyre, por e keni mundësin edhe të përfitoni nga ofertat më të volitshme që Max Travel u ofron klientve të tyre.

Looks like you have blocked notifications!