A jeni gati? Dubai ju pret me plotë gjallëri dhe me premtimin e një pushmi fantastik me shumë gjëra për të pare dhe për të bërë. Madhështia e tij nuk përcaktohet vetëm nga ndërtesat e tij të larta apo vendpushimet luksoze mirpo sepse është një reflektim i vendosmërisë njerëzore, inovacionit dhe një kërkimi i pakufishëm për të jashtëzakonshmes.

Me super oferten e Max Travel është koha që të rezervoni datën tuaj për Dubai tani me vetëm 349 Euro.

Nuk është thjesht një oaz në shkretëtirë, bukuritë e Dubait të lënë vërtet pa frymë nga argëtimi dhe përvojat e blerjeve të klasit botëror deri tek aventurat dhe monumentet historike.

Se cilat janë top vendet që duhet të vizitoni në Dubai…🤩

 

Burj Khalifa

Burj Khalifa është ndërtesa më e lartë në botë. Pamja e Dubait nga ndërtesa më e lartë në botë është një përvojë e merituar dhe një udhëtim në kuvertën e vëzhgimit “On Top” në katin e 124-të është mënyra më popullore për ta bërë këtë. Ky rrokaqiell ikonë nuk është thjesht një ndërtesë; është një kryevepër që ripërcakton atë që është e mundur në fushën e inxhinierisë, dizajnit dhe aspiratës.Prania e tij e jashtëzakonshme dhe dizajni i jashtëzakonshëm kapin thelbin e rritjes së Dubait si një qendër globale për kulturën, biznesin dhe luksin.

Jumeirah Beach

I vendosur përgjatë vijës bregdetare piktoreske të Dubait, Jumeirah Beach qëndron si një dëshmi e përkushtimit të qytetit ndaj ekstravagancës dhe bukurisë natyrore. Me rërën e tij të butë, të artë, ujërat kristal të pastër dhe një sfond rrokaqiejsh të lartë, Jumeirah Beach ofron një përzierje magjepsëse relaksi dhe luksi që kap thelbin e këtij metropoli dinamik. Nga kafenetë buzë plazhit që shërbejnë pije freskuese deri te aromat magjepsëse që përhapen nga sallat e shisha, Jumeirah Beach shfaq konvergjencën harmonike të traditës dhe modernitetit.

Disa nga atraksionet tjera për të vizituar afër Jumeirah Beach:

  • Vizito Xhaminë Jummeirah: E vendosur në mes të horizontit të shndritshëm dhe arkitekturës moderne të Dubait shtrihet një strehë e qetë që qëndron si një simbol i pasurisë kulturore dhe elegancës arkitekturore
  • Marjan Gallery: Dizajni i tij bashkon elementet arkitekturore moderne me një prirje ndaj estetikës tradicionale, duke krijuar një atmosferë që ju fton të nisin një udhëtim zbulimi.

 

Burj Al Arab

Ky hotel ikonik në formë vela është i njohur për luksin dhe pasurinë e tij. Ndonëse mund të mos qëndroni atje, mund të shijoni gjithsesi plazhet e jashtme dhe publike aty pranë. Burj Al Arab qëndron në një lartësi të madhe prej 321 metrash, duke e bërë atë një nga hotelet më të larta në botë. Ngjyra e saj në formë vela është zbukuruar me një gamë të gjallë ngjyrash, të cilat theksohen nga ndriçimi koreografik gjatë natës, duke e shndërruar ndërtesën në një spektakël të lë pa frymë.

 

Dubai Mall

Të kalosh kohë në qendrën më të madhe në botë. Ka rreth 1200 dyqane, dhe gjithashtu përmban restorante të shkëlqyera dhe një akuarium masiv, një shesh patinazhi në akull dhe një vendpushim të brendshëm skish të titulluar Ski Dubai. E çmendur, apo jo? Një përvojë e blerjeve në Dubai që nuk duhet humbur.

Dhe dicka tjeter…🤭 

Ju gjendeni më afër se kurrë pranë shatërvanit të Dubait, një spektakël ujor mahnitës që magjeps si shqisat ashtu edhe shpirtin. Ky shatërvan i jashtëzakonshëm, i cilësuar si një nga ekspozitat më spektakolare të ujit në botë, e transformon konceptin e ujit të koreografit në një formë arti që magjeps vizitorët nga e gjithë bota. Do të ishte një ide e mirë për të shijuar një darkë pranë shatërvanit Dubai Mall, i cili është një vend i mrekullueshëm turistik në Dubai.

 

Shkretëtira e Sahares

Pamje e pafund me duna në nuanca të ndryshme, Shkretetira e Sahares është mjedis i përsosur për të përjetuar një arratisje larg qytetit për të mbushur ditën plotë me aventura, argëtim dhe përvoja unike. Filloni në një aventurë të paharrueshme nëpër rërën e artë të Dubait me përvojën emocionuese Jeep Safari.

Mund të duket sikur nuk ka asgjë tjetër përveç rërës dhe qiellit, por ka një numër befasues gjërash për të bërë në shkretëtirën e Saharasë…

  • Bëni udhëtim me deve
  • Bëni Sandboarding
  • Bëni udhëtim me balonë
  • Bëni udhëtim me Buggy

Shfrytëzoni tërë ditën tuaj sepse ju presin shumë gjëra nga mengjesi e deri tek perëndimi i diellit. Mos harro, perendimi i diellit në shkretëtirën e Saharasë është një përvojë e paharrueshme që do të qëndrojë me ju përgjithmonë.

 

Dubai Marina

Ajo që dikur ishte një hapësirë e qetë shkretëtirë është shndërruar në një metropol të lulëzuar me rrokaqiejt e lartë, arkitekturë moderne dhe një rrjet të ndërlikuar rrugësh ujore. Zemra e Dubait është vetë marina e saj mahnitëse – një qendër e gjallë e jetës dhe e kohës së lirë. Shëtitorja buzë ujore është një brez i gjallë i mbushur me kafene elegante, ambiente të shkëlqyera ngrënieje dhe butikë të nivelit të lartë. Marina është gjithashtu shtëpia e një koleksioni mbresëlënës të jahteve luksoze dhe varkave me vela, duke ofruar një paraqitje të shkurtër të stilit të jetesës së pasur që përcakton qytetin.

Ju mund të keni eksperiencen më të mirë në Dubai, vetëm pasi të keni kontaktuar MAX TRAVEL për të përfituar nga oferta. 

Nxito dhe kap ofertën më të mirë për Dubai – 349 Euro

Perjeto nje nder shetitje me te mira që ju ka ndodhur ndonjeher, sepse përveq cmimit special prej vetëm 349 Euro Max Travel ka menduar për çdo detaj.

Mos e humbni super ofertën për Dubai, vetëm zgjidhni datën e preferuar dhe kontaktoni menjëherë Max travel për të filluar këtë aventurë të mrekullueshme.

Nisjet grupore për Super ofertën e Dubait janë tashmë të konfirmuara:

 04 Tetor 2023
 08 Tetor 2023
 11 Tetor 2023
 27 Tetor 2023
 03 Nëntor 2023
 15 Nëntor 2023
 22 Nëntor 2023
 29 Nëntor 2023
 01 Dhjetor 2023
 13 Dhjetor 2023

 Të Përfshira në Super Oferte për vetëm 349 Euro janë:

 Bileta e Avionit: Tirane – Abu Dhabi – Tirane
 Bagazh: Çante krahu
 Fluturimi me Wizz Air
 Akomodimi: 5 netë
 Shërbimi sipas Konceptit BB – Fjetje me mëngjes
 Asistence 24/7 gjatë gjithë kohës
 Të gjitha taksat e Aeroportit

Rezervo tani


Viber

Whatsapp

Facebook Messenger

 

Looks like you have blocked notifications!