Është pothuajse e pamundur të ndjesh frymën magjepsëse të Stambollit pa nisur një udhëtim epik dhe nostalgjik të lundrimit në Bosfor, duke kaluar pamjet e mrekullueshme si në anën aziatike ashtu edhe në atë evropiane.

Me ofertat e Max Travel, çdo ëndërr e juaja bëhet realitet, kontaktoni tani dhe përfitoni nga oferta 3 ditë në Stamboll.

Në këtë artikull, do të shihni se zgjedhjet janë të shumta kur bëhet fjalë për turne në Bosfor. Ju mund të shijoni një udhëtim të shkurtër ose të gjatë, në mes të ditës ose kur dielli perëndon, me tragete publike ose varka private për përvojë më intime.

 

1. Lundrimi dhe Shfaqja e Darkës në Bosfor

Dëshironi të përjetoni jetën e natës turke duke parë shfaqje vallëzimi tradicional në 6 kategori të ndryshme? Ndjeni ritmin e muzikës me magjinë e dritave të mrekullueshme të Bosforit.

Kjo është një përvojë kaq unike tërheqëse si për syrin ashtu edhe për stomakun. Festa nis me meze të shijshme me një larmi të gjerë, dhe vazhdon një pjatë kryesore me 3 opsione. Finalja e madhe do të jetë me ushqime mikse turke dhe frutat e stinës.

 

2. Turne me jahte luksoze në Bosfor

Po për një aventurë 2 orëshe në Bosforin vezullues, me një jaht privat luksoz? Ky opsion është përvoja e nivelit më të lartë në Stamboll për ta ndarë me të dashurit tuaj. Padyshim që do të jetë në krye të listës suaj të kujtimeve të paharrueshme në Stamboll!

Do të mahniteni nga monumentet ikonë si Pallati Dolmabahce, Pallati Ciragan, Ura e Bosforit, Pallati Beylerbeyi, lagjet dhe pallate nostalgjike buzë ujore dhe shumë të tjera.

Me një Wi-Fi falas në jat, ju mund të ndani fotot më të mira në Bosfor me botën menjëherë. Ky udhëtim përfshin edhe disa trajtime si një verë e shijshme, çaj turk, kafe apo pije të tjera freskuese për të jetuar gëzimin në maksimum.

 

3. Kulla Maiden 

Kulla e Maidenit është një strukturë misterioze që qëndron vetëm si lundrues në det, në brigjet e Azisë në Stamboll. Ajo tërheq kureshtjen e të gjithëve me sharmin e saj përrallor.

Ky turne është shansi juaj për të parë nga afër Kullën Maiden si një nga simbolet më të bukura të qytetit së bashku me shumë struktura të tjera ikonike në Bosfor.

 

4. Udhëtim në qytetin e Stambollit me autobus dhe me varkë

Po sikur t’ju themi se është e mundur të eksploroni qytetin pa u lodhur? Ky turne është një kombinim i një udhëtimi me autobus përgjatë vizitave kryesore dhe një lundrimi të këndshëm në Bosfor.

Merrni privilegjin për të parë strukturat ikonike të Stambollit si nga toka ashtu edhe nga deti njëra pas tjetrës. Pasi të dëgjoni detajet historike dhe kulturore të Stambollit nga guida juaj turistike në autobus, nisni një udhëtim të këndshëm në ujërat e thella blu të Bosforit.

 

5. Lundrim në Bririn e Artë dhe Bosfor

Ne e rekomandojmë këtë udhëtim veçanërisht për vizitorët me kohë të kufizuar në Stamboll. Merrni një ndjenjë të vërtetë të qytetit ndërsa bëni fotografitë më të mahnitshme gjatë udhëtimit.

Kjo është një mundësi relaksuese dhe e këndshme për të parë monumentet kryesore në anën aziatike dhe evropiane. Varka kalon pranë Pallatit Dolmabahçe, Pallatit Ciragan, Xhamisë Ortaköy, Ura e Bosforit, Kalasë së Rumelit dhe Pallatit Beylerbeyi.

Me varkë mund të shikoni Gadishullin Historik ku ndodhet Hagia Sophia, Pallati Topkapi dhe Xhamia Blu.

 

6. Hop On Hop Off Bosfor

Le të themi se shpirti juaj eksplorues dëshiron të njohë rrethet më të njohura të qytetit dhe ju keni vetëm një ditë për ta bërë këtë. Kjo është arsyeja pse ne ju ofrojmë Hop On Hop Off Bosfor Tour si opsionin më të shpejtë dhe më të përshtatshëm për të vizituar Stambollin.

Mund të endesh sa të duash në çdo ndalesë me ritmin tënd. Mund të shijoni pamjen unike të Bosforit me monumente dhe pallate të panumërta historike me avantazhin e Hop On & Hop Off sa të doni për 1 ditë.

 

7. Lundrim në Bosfor (90 minuta) me Audio Guide

Nisemi për një udhëtim emocionues dhe relaksues në shoqërinë e pulëbardhave të famshme të Stambollit në ujërat blu të Bosforit.

Lundrimi 90 minutash do te ju mundesoj te shikoni pallatet, strukturat dhe pallatet më të bukura të brigjeve aziatike dhe evropiane dhe dëgjoni historitë me Audioguide të disponueshme në 9 gjuhë të ndryshme.

 

8. Udhëtim vajtje-ardhje në ishullin e princave

Hipni tragetin për në Ishullin e Princave nga skela Kabatas për të vizituar ishullin më të madh nga 9 ishujt, Buyukada. Udhëtimi zgjat rreth 75 minuta pasi mund të dëgjoni sfondin historik dhe faktet interesante rreth këtyre ishujve misterioz.

Largohuni nga ngutja dhe nxitimi i qytetit dhe harroni trafikun për një ditë. Ka shumë mënyra për të zbuluar ishullin. Pavarësisht nëse preferoni një minibus elektrik, biçikletë me qira apo ecje, jemi të sigurt që do të keni një ditë të mrekullueshme.

 

Shijo cdo cep te Stambollit vetem me ofertat me atraktive nga Max Travel.

Looks like you have blocked notifications!