Parisi është qyteti i dritave, i dashurisë dhe i gastronomisë së lartë. Në mëngjes, kur qielli fillon të marrë ngjyra të bukura të freskëta, ka disa vende të veçanta në këtë qytet magjik ku mund të shijoni një mëngjes të mrekullueshëm, ndërkohë që shikoni pamjen e jashtëzakonshme të Parisit.

Me Super Oferten e Max Travel, vizitoni Parisin tani!

Në Paris, mëngjesi nuk është vetëm një vakt, por një përvojë e plotë e zemrës dhe shpirtit. Këto 5 vende të mrekullueshme për mëngjes ofrojnë jo vetëm shije të shkëlqyeshme, por edhe pamje të mahnitshme që do t’ju mbajnë mend për një kohë të gjatë…

 

Café de l’Homme

Në Rrënojat e Trokadero, Café de l’Homme ofron pamje spektakolare të Kullës Eiffel dhe parkut të Trokaderos. Në këtë ambient të mrekullueshëm, mund të shijoni një mëngjes të shkëlqyeshëm me një valë të qetësive të mëngjesit dhe një filxhan kafe të shijshëm duke admiruar pamjen e dritave të qytetit.

 

Kong

Në kat të tretë të Qendrës Pompidou, Kong është një restorant i cili ofron një pamje të mrekullueshme panoramike të qytetit. Me dritare të mëdha që hapen drejt qytetit, mund të shijoni një mëngjes të shkëlqyeshëm në këtë ambient të veçantë, duke përjetuar qytetin në një mënyrë krejtësisht të re.

 

Le Café Marly

Në muzeun e Louvres, Le Café Marly është një vend i mahnitshëm për të shijuar një mëngjes të shkëlqyeshëm me pamje drejt piramidës së Louvres dhe sheshit të Louvres. Ambjenti elegant dhe pamja e jashtëzakonshme e këtij restoranti bëjnë për një përvojë të paharrueshme mëngjesi në Paris.

 

Les Ombres

Në Muzeun e Quai Branly, Les Ombres ofron një pamje të mahnitshme të Kullës Eiffel dhe Seinës. Duke shijuar një mëngjes të pasur me shije në këtë ambient të bukur, ju do të përjetoni një kombinim të mrekullueshëm të ushqimit dhe pamjeve të qytetit.

 

La Maison Rose

Në Montmartre, La Maison Rose ofron një pamje të mahnitshme të kësaj pjese të Parisit, së bashku me një ambient të ngrohtë dhe të pritur të restorantit. Një mëngjes në këtë vend do të përmbushë dëshirat tuaja për ushqim të shkëlqyeshëm dhe pamje të mahnitshme.

 

Croissant

Croissant është një nga simbolet kryesore të kuzhinës franceze dhe nuk ka mënyrë më të mirë për të filluar ditën në Paris sesa me një croissant të freskët. Në shumicën e panaderive dhe kafeneve të qytetit, ju do të gjeni croissant të shijshëm dhe të përsosur për të shoqëruar kafenë tuaj të parë të ditës.