🎈 Super Oferta per  Cappadocia 🎈
🧡 3 Dite ne Cappadocia- 249€ 🧡

🔵 Fluturimi me Pegasus Airlines
🔵 Asistence 24 ore
🔵 Cmime ekskluzive ne hotelet e perzgjedhura


⋙ TĂ« PĂ«rfshira:
✔ Fluturimi me Pegasus Airlines
✔ Bagazh 20 Kg
✔ Bileta e Avionit : PrishtinĂ« – Kayseri – PrishtinĂ«
✔ Akomodimi: 2 netĂ«
✔ ShĂ«rbimi sipas Konceptit BB
✔ BB- Fjetje me mengjes
✔ Asistence 24/7 gjatĂ« gjithĂ« kohĂ«s
✔ TĂ« gjitha taksat

ℹ️ Transferi Aeroport Hotel Aeroport eshte opcional 15 Euro per person!

PĂ«r rezervime kontakto:
☎ 038 754 754
☎ 049 754 754
☎ 043 754 754
☎ +383 49 754 754 (whatsapp)
email: [email protected]
#LetsGo #MaxTravel

 

Whatsapp


Facebook Messenger

Kapadokia një mrekulli e botës që është vërtet një ëndërr e realizuar. Zbuloni peizazhe mahnitëse, hotele brenda shpellave dhe qindra balona me ajër të nxehtë që fluturojnë në qiell. Pavarësisht nëse zgjidhni të ecni mbi shkëmbinjte, të kalëroni mbi kalë në perëndim të diellit, ose thjesht të qëndroni shtrirë mbi një batanije, çdo përvojë në Kapadokia është magjike.

Peizazhe magjepsëse, ngjyra mbresëlënëse dhe nganjëherë të pazakonta e bëjnë Cappadocian të mbetet si një prej vendeve të preferuara për tu vizituar nga e tërë bota.

Mënyra më e mirë për të parë Cappadocian dhe peisazhin e saj përrallor është prej qiellit, e kjo sepse është një nga destinacionet më të njohura për udhëtim me tullumbace të ajrit.

Perjetoni një fluturim me balonë në Cappadocia

Nuk ka dyshim se mënyra më e mirë për të filluar ditën tuaj në Cappadocia është të shijoni një fluturim 1-orësh me balonë mbi peizazhin unik të saj. Fluturoni mbi oxhaqet përallorë, kishat e gdhëndura në shkëmb dhe përjetoni lindjen e djellit nga një këndveshtrim unik. Shijoni këtë panoramë të paharrueshme, balonash shumëngjyrëshe nga lartësia 300 metra dhe pastaj festoni uljen tuaj me një dolli shampanje dhe një certefikatë fluturimi të personalizuar.

Zgjimi në orët e hershme për të parë lindjen e diellit me një prej tullumbaceve të tilla do të jetë një eksperiencë e cila do të mbetet gjatë në mendjen tuaj.


NĂ« Cappadocia mund tĂ« vizitoni “Zjarret e Fatit” tĂ« cilat janĂ« njĂ« krijim i çuditshĂ«m i natyrĂ«s, i njohur nĂ« tĂ« gjithĂ« botĂ«n. Ato janĂ« formuar prej materialeve vullkanike ndĂ«rsa sipas legjendave, masa nĂ« majĂ« tĂ« malit Ă«shtĂ« hedhur nga vetĂ« perĂ«ndia. JanĂ« TrashĂ«gimi BotĂ«rore e UNESCO-s qĂ« nga viti 1985.

Një tjetër arsye për të vizituar këtë vend janë qytetet e lashta nëntokësore, nga të cilat më e madhja është Derinkuyu që strehonte rreth 20,000 njerëz. Rrjeti i tuneleve të Derinkuyu kishte edhe rrugë të fshehta dhe skaje të vdekura që i mbanin banorët e qytetit të sigurtë në raste rreziku.

KalĂ«roni nĂ« luginen “Red and Rose Valleys” Cappadocia


Luginat mĂ« tĂ« bukura tĂ« KapadokisĂ« shtrihen midis fshatrave Göreme dhe Çavusin. KĂ«tu, faqet e shkĂ«mbinjve tĂ« rrumbullakosur dhe tĂ« valĂ«zuar shfaqen nĂ« njĂ« gamĂ« shkĂ«mbinjsh pastel rozĂ«, tĂ« verdhĂ« dhe portokalli, tĂ« formuar nga shpĂ«rthimi vullkanik dhe erozionit mijĂ«vjeçar te erĂ«s dhe ujit.

KĂ«to dhe shumĂ« atraksione tjera do t’i gjeni nĂ« rast se e zgjedhni Cappadocian si destinacionin tuaj tĂ« ardhshĂ«m.

E ofertat më të mira për të kaluar pushime të paharrueshme i gjeni në Max Travel

 

Whatsapp


Facebook Messenger
Looks like you have blocked notifications!