Jo gjithmonë duhet një ditë e caktuar për të shprehur gjithë dashurinë për partnerin, është koha për të parë se si mund të ta beni te lumtur dashurinë tuaj. 

Epo sigurisht që ofertat e MAX TRAVEL do t’ju bëjnë më të lumtur, sepse është gjithmonë pranë jush me çmimet më të përballueshme 5 ditë në Dubai 499 Euro

Se cka me bo në Dubai për t’i bërë pushimet tuaja të veçanta të paharrueshme mund t’i gjeni kudo dhe mbulojnë të gjitha bazat, nga ngrënia e pasur deri tek turnetë me helikopter. Mund të vizitoni llixhat tradicionale ose një liqen artificial në formë zemre. Mund të shkoni drejt monumenteve lokale të famshme për ndjenjën e tyre të romancës ose të ngjiteni në një mal për pamje të mrekullueshme që me siguri do t’ju japin gjakun.

Nga safari në shkretëtirë deri te kroçerat speciale të darkës në ujëra, këtu do të gjeni një sërë aktivitetesh për të krijuar kujtime për një jetë. Eksploroni disa nga gjërat më të mira për të bërë çiftet në një udhëtim romantik në Dubai.

 

1. Burj Khalifa

Cfarë vendi i mirë për të shprehur dashurinë tuaj në krye të botës? Shkoni në Burj Khalifa, ndërtesa më e lartë në botë dhe admironi qytetin që shtrihet nën këmbët tuaja. Ndër gjërat më romantike për të bërë në Dubai për çifte, bukuria e Burj Khalifa është mahnitëse. Monument ka gjithashtu disa restorante të pabesueshme për ju që të provoni kuzhinën më të mirë nga e gjithë bota. Sigurohuni që të kapni perëndimin e diellit nga salla Top SKY për një pamje të pabesueshme të qytetit që po bëhet i artë.

Këshillë: Meqenëse monumenti ndodhet pranë Dubai Mall, ju gjithashtu mund të kombinoni përvojën e Burj Khalifa me pamjen e shatërvanit të Dubait, Parkut VR ose Akuariumit të Dubait.

 

2. Udhëtim me helikopter në Dubai

Merrni një turne me helikopter dhe admironi qytetin e përhapur nën ju nga një pamje e një zogu. Rrokaqiejt dhe arkitektura magjepsëse me siguri do t’ju bëjnë të valëviten zemrat tuaja. Dhe nëse po planifikoni të shtroni pyetjen, nuk ka vend më të mirë për të bërë se sa lart në qiell.

Këshillë: Planifikoni një darkë romantike në një nga restorantet e shumta të bukura në zonë pas turneut tuaj.

 

3. Shijoni një përvojë safari në shkretëtirë

Kjo është perfekte për çiftin që shijon adrenalinën. Një përvojë unike por thelbësore në Dubai, një safari në shkretëtirë mund të kombinohet me aktivitete të tjera të ndryshme për një ditë argëtuese. Provoni atraksionet e ndryshme që shkretëtira ka për të ofruar. Mundësitë janë të pafundme dhe aktivitetet janë më se të mjaftueshme për ta bërë ditën tuaj emocionuese.

Këshillë: Zgjidhni udhëtimin me safari në shkretëtirë që ju përshtatet më shumë dhe sigurohuni që të rezervoni përvojën tuaj të safarit në shkretëtirë paraprakisht për të parandaluar çdo zhgënjim.

 

4.Dubai Miracle Garden (Kopshti i mrekullive)

Ju dhe të dashurit tuaj mund të përjetoni bukurinë e natyrës në Dubai Miracle Garden. Tema ndryshon çdo vit dhe lulëzimi në zemër të shkretëtirës krijon një kontrast shumëngjyrësh me peizazhin përreth. Kujdesuni për Emirates A380 me lule, Burj Khalifa dhe topin Mickey Mouse 18,06 m të gjatë. Është gjithashtu shtëpia e kopshtit unik të fluturave të Dubait, i cili është shtëpia e mbi 50,000 fluturave!

Këshillë: Kur vizitoni Kopshtin e Mrekullive, mos e anashkaloni Kopshtin e Fluturave.

 

5. Bëni shopping së bashku

Shopping është një nga gjërat argëtuese për të bërë në Dubai për çifte dhe një pjesë integrale e çdo udhëtimi në Dubai. Ky qytet vezullues është gjerësisht i famshëm si një parajsë për adhuruesit e dyqaneve dhe shtëpia e qendrave tregtare më të mëdha në këtë planet.

Vendet më të mira për shopping: Dubai Mall, Mall of the Emirates, Dubai Marina Mall, City Walk, Ibn Battuta Mall, Gold Souk, Textile Souk, Karama Complex, Spice Souk dhe Meena Bazaar.

 

6. Relaksohuni në plazhin Jumeriah

Ka mënyra të panumërta për t’iu përgjigjur pyetjeve të tilla si çfarë mund të bëjnë çiftet në Dubai. Por shijimi i argëtimit në ujë është diçka tjetër për zogjtë e dashuruar. Rëra dhe uji kanë një lidhje të fortë me hijeshinë e këtij qyteti, dhe plazhi Jumeriah e përshkruan atë në mënyrë të mahnitshme. Ju mund të kënaqeni me një emocion uji, të lehtësoni stresin dhe të rinovoni veten me të dashurin tuaj. Ky plazh ofron pamje piktoreske të Burj Al Arab dhe rërë të lëmuar të bardhë.

Bëjeni të lumtur partnerin tuaj dhe dhuroni këtë udhëtim në Dubai, Max Travel ka ofertën 5 ditë në Dubai 499 Euro.

Looks like you have blocked notifications!